statystyki

Kiedy nieodpłatne przekazanie kanalizacji wybudowanej na gruncie gminnym podlega VAT

autor: Jerzy Tramski16.03.2015, 09:12

Spółka prowadząca działalność deweloperską wybudowała budynek mieszkalny wielorodzinny. Warunkiem dopuszczenia go do użytkowania było m.in. wykonanie w pasie drogowym odcinka kanalizacji sanitarnej, do której został podłączony wybudowany przez spółkę budynek. Odcinek kanalizacji został nieodpłatnie przekazany miejskiemu przedsiębiorstwu wodociągów i kanalizacji. Czy z tego tytułu spółka powinna naliczyć VAT?

VAT podlegają w szczególności czynności odpłatne, tj. odpłatne dostawy towarów oraz odpłatnie świadczone usługi (zob. art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT). W zakresie określonym art. 7 ust. 2–7 oraz art. 8 ust. 2 ustawy o VAT opodatkowaniu VAT podlegają również czynności nieodpłatne, tj. nieodpłatne przekazania towarów oraz nieodpłatne świadczenie usług.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane