Debata DGP: Zbyt wiele pułapek zastawionych na podatników

autor: Łukasz Zalewski23.02.2015, 08:00; Aktualizacja: 23.02.2015, 08:39

DEBATA DGP: przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt dużej nowelizacji ordynacji podatkowej zawiera wiele kontrowersyjnych zmian. Część ekspertów uważa, że przedstawia propozycje korzystne głównie dla fiskusa oraz że w ogóle nie odpowiada na najważniejsze problemy podatników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Janek(2015-02-23 11:05) Zgłoś naruszenie 00

  Zapomnieliście Państwo jeszcze o jednej pułapce: "Jeżeli w toku postępowania podatkowego lub postępowania kontrolnego organu kontroli skarbowej podatnik nie udowodni uzyskania przychodów (dochodów) opodatkowanych lub przychodów (dochodów) nieopodatkowanych, o których mowa w art. 25b ust. 4 pkt 3, stanowiących pokrycie wydatku i nastąpiło przedawnienie zobowiązania podatkowego w stosunku do tych przychodów (dochodów), to ich uzyskanie podatnik może uprawdopodobnić." - projekt 3032 czekający na podpis Prezydenta. Uprawdopodobnianie przedawnionych to przecież brak przedawnienia.

  Odpowiedz
 • revolta(2015-02-23 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Ministerstwo finansów wpada już w jakiś obłęd! A może by się skupiło na zwrotach Vat-u, które to zwroty odbywają się na podstawie baaardzo dziwnych odpraw celnych. Departament celny cały do natychmiastowej wymiany! Panie Szczurek czy pan cokolwiek czytasz? Ile artykułów prasowych ma się ukazywać o przewałach na granicach?
  Sobą się zajmijcie, swoimi służbami a pieniądze nie będą wam uciekać. Ja rozumiem, że walka z rekinami jest trudna, niebezpieczna i wymaga odwagi, determinacji, inteligencji,wiedzy i że łatwiej wysyłać pracowników skarbowych na akcje mandatowe w pogoni za tysiącami złotych a miliardy niech uciekają.
  Miliardy uciekają przez lobbystyczne ustawy cudownie poparte działaniami rządowej górki.
  Bogu dzięki, że człowiek już stary jest i już długo na to bagno patrzeć nie będzie musiał!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane