statystyki

Płatnicy nie mogą skorzystać z ePUAP - zostają im tylko e-Deklaracje

autor: Agnieszka Pokojska22.01.2015, 07:56; Aktualizacja: 22.01.2015, 10:01
komputer, edukacja, komputer, praca, kobieta

Przepisy obowiązujące od początku 2015 r. zwalniają z elektronicznego przesyłania dokumentów tylko podmioty, które rozliczają nie więcej niż 5 podatnikówźródło: ShutterStock

Nie można za pomocą platformy ePUAP przesyłać dokumentów podatkowych, które od 1 stycznia 2015 r. mogą być przekazywane tylko drogą elektroniczną – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Chodzi o deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne (np. za pracowników): PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, IFT-3/IFT-3R, PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-40.

Przepisy obowiązujące od początku 2015 r. zwalniają z elektronicznego przesyłania dokumentów tylko podmioty, które rozliczają nie więcej niż 5 podatników (osób fizycznych) i jednocześnie nie korzystają z usług biur rachunkowych. Nadal mogą one składać dokumenty w formie papierowej.

Pozostali muszą składać wypełnione wzory elektronicznie, korzystając wyłącznie z systemu e-Deklaracje. Z komunikatu resortu wynika, że mogą to zrobić za pośrednictwem bramki e-Deklaracje (tj. formularzy zamieszczonych na Portalu Podatkowym w zakładce e-Deklaracje/Formularze). Mogą też skorzystać z Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD), która jest przeznaczona do składania dokumentów zbiorczych: PIT-8C, PIT-11, PIT-R, PIT-40.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane