statystyki

Alkohol może być kosztem

autor: Mariusz Szulc15.01.2015, 07:39; Aktualizacja: 15.01.2015, 09:00

Przedsiębiorca może zmniejszyć przychód o wydatki poniesione podczas spotkania biznesowego na zakup napojów wyskokowych – potwierdził dyrektor katowickiej izby w dwóch interpretacjach.

Spytali o to znane polskie wydawnictwo oraz radcę prawnego prowadzącego własną kancelarię. Z ich pytań wynikało, że spotkania biznesowe z klientami odbywają się m.in. w restauracjach, także tych z wyższej półki. Zarówno wydawnictwo, jak i radca prawny mieli wątpliwości, czy mogą odliczyć od przychodu wydatki na zakup napojów alkoholowych do posiłków (wykazywane jako oddzielna pozycja na fakturze). Wskazywali, że są to wydatki służące osiągnięciu przychodu, ale niemające na celu reprezentacji, czyli wykazania przed klientem pozytywnego wizerunku firmy. Nie dotyczy ich zatem wyłączenie z kosztów podatkowych, o którym mowa odpowiednio w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT i 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane