statystyki

Choroba psychiczna nie powstrzyma kontroli podatkowej

autor: Patrycja Dudek04.12.2014, 07:45; Aktualizacja: 04.12.2014, 07:50
Sądu nie przekonała też skarga na decyzję o zabezpieczeniu na majątku podatnika.

Sądu nie przekonała też skarga na decyzję o zabezpieczeniu na majątku podatnika.źródło: ShutterStock

Powoływanie się na chorobę psychiczną nie powstrzyma kontroli podatkowej, chyba że chory zostanie ubezwłasnowolniony wyrokiem sądu – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, u którego urząd wszczął kontrolę skarbową. Mężczyzna spodziewał się, że jej rezultaty nie będą dla niego korzystne. Powołał się więc na kłopoty ze zdrowiem psychicznym i przedstawił dowody na to, że leczy się psychiatrycznie. Uważał, że to wystarczający powód do zawieszenia kontroli. W rzeczywistości grał na zwłokę – liczył na to, że przez ten czas przedawni mu się zobowiązanie podatkowe.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • m(2014-12-04 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    z jednej strony może mniej lub bardziej dziwić, że prowadził biznes, w niektórych jest to możliwe absolutnie nie deprecjując tego zwłaszcza chorego człowieka, z drugiej strony, jak chory człowiek, to należy mu szybko pomóc, by się nie pogrążył dalej w chorobie, jednostki chorobowe tego rodzaju są bardzo różne, wielu może je mieć nie wiedząc, nie idą do lekarza bo się np. zwyczajnie wstydzą, np. obawy , że „chory psychicznie” pracodawca im pokaże... !, bez pomocy jako przedsiębiorca nie będzie miał z czego żyć, jako pracownik w 99% miałby już też marnie, pewnie o jakieś drobnostki chodziło, nie podali coś źle wpisał, dziesiatek, setek, mln, a nawet ostatnio modne „mld-ów” nie defraudował ! (w zrozumiałym i nie tylko prawie podatkowym=czytaj inaczej albo tak samo albo podobnie ale z różnicą podatnik, organ podatkowy różnego szczebla, sądy administracyjne, powszechne, ministerstwo, etc., każdy jak potrafi, chce, lubi itd., „free style” za „racjonalnym” ustawodawcą , wszędzie czynnik ludzki, „geniuszy” nie brakuje, bo przecież „ludzie ludziom niestety nadal gotują ten los”, idę wybrać sobie jakieś ulgi, zwolnienia, tyle ich „k” mam, że nie wiem od czego zacząć !

    Odpowiedz
  • Nicola988(2014-12-14 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja podobno jestem chora psychicznie , bo zafundowałam sobie miażdżyce, a to nie choroba. Mimo 4 operacji i perspektywie kolejnej, 5 operacji.Jestem chora, bo nie wystarcza mi orzeczenie o niepełnosprawności- niepłatne.A z czegoś muszę żyć . Nie przyznano mi renty z ZUS u.Nikogo nie interesuje z czego ma sie utrzymac osoba niepełnosprawna, której nie przysługują zasilki pielegnacyjne lub opiekuncye !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane