statystyki

Urządzenia zajęte przez urzędników nie dają kosztów

autor: Justyna Podlaszewska01.08.2014, 07:15; Aktualizacja: 01.08.2014, 08:55
Likwidować oznacza dokonywać likwidacji, usuwać coś, pozbywać się czegoś, uwalniać się od czegoś.

Likwidować oznacza dokonywać likwidacji, usuwać coś, pozbywać się czegoś, uwalniać się od czegoś.źródło: ShutterStock

Nie można amortyzować środków trwałych w czasie, gdy zabezpieczyli je celnicy – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Dodał, że taka sytuacja nie uprawnia również do odliczenia straty ze zlikwidowanego, nie w pełni zamortyzowanego urządzenia.

Chodziło o spółkę, która świadczyła usługi polegające na wydzierżawianiu automatów do gier zręcznościowych, a także we własnym zakresie udostępniała je grającym. Automaty wprowadziła do ewidencji środków trwałych i je amortyzowała.

Spółka spytała dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, czy może dokonywać odpisów amortyzacyjnych w czasie, gdy automaty zostaną zajęte przez organy cele. Podkreśliła, że nie będzie na ten czas zawieszać działalności.

Spytała także o skutki likwidacji takich, nie w pełni zamortyzowanych urządzeń – czy będzie mogła zaliczyć do kosztów stratę z likwidacji nie w pełni umorzonego urządzenia, którym przez pewien czas nie będzie dysponować.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane