statystyki

Quad opodatkowany jak samochód

autor: Łukasz Zalewski24.06.2014, 16:00

Quady należy zakwalifikować do pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Ich przywóz z zagranicy jest opodatkowany akcyzą – orzekł sąd.

Chodziło o pojazd, który zgodnie ze zgłoszeniem celnym dołączonym do wniosku o rejestrację, został oznaczony jako pojazd używany, „mechaniczny przeznaczony do transportowania osób, o pojemności do 1000 cm3 lub mniej”. Z kolei z badania technicznego wynikało, że quad został uznany za „pojazd samochodowy inny, podrodzaj – czterokołowiec, o pojemności skokowej silnika 799 cm3 (maksymalna moc silnika nie przekraczająca 15 kW)”.

Celnicy wzięli te dane pod uwagę przy wydawaniu decyzji, w której określili wysokość podatku z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobu akcyzowego. Uznali, że quad jest pojazdem samochodowym, napędzanym silnikiem, służącym do przewozu jednej osoby, a zatem powinien zostać zaklasyfikowany do pozycji 8703 Nomenklatury Scalonej. Pod tym kodem klasyfikowane są pojazdy samochodowe przeznaczone zasadniczo do przewozu osób.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane