statystyki

Przechowywanie krwi pępowinowej zwolnione z VAT? Tak, ale...

04.06.2014, 06:00
W sytuacji, gdy usługa przechowywania krwi pępowinowej jest świadczona w celu przyszłego, hipotetycznego jej wykorzystania, zwolnienie z podatku VAT nie przysługuje.

W sytuacji, gdy usługa przechowywania krwi pępowinowej jest świadczona w celu przyszłego, hipotetycznego jej wykorzystania, zwolnienie z podatku VAT nie przysługuje.źródło: ShutterStock

Pobór, badanie i przechowanie krwi pępowinowej może być zwolnione z VAT, o ile te czynności są podejmowane w ramach już rozpoczętej lub planowanej terapii konkretnej osoby.

Z kolei w sytuacji, gdy usługa przechowywania krwi pępowinowej jest świadczona w celu przyszłego, hipotetycznego jej wykorzystania, zwolnienie z podatku VAT nie przysługuje. Potwierdza to najnowszy wyrok NSA z 29 kwietnia 2014 r. (sygn. akt I FSK 727/13). W tej sprawie można już mówić o utrwalonej linii orzeczniczej (wcześniej NSA podobnie orzekał m.in. w sprawach o sygn.: I FSK 1189/12; I FSK 309/12; I FSK 896/12).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane