Po bezprawnej egzekucji fiskus ma zwrócić pieniądze

autor: Przemysław Molik29.04.2014, 06:42; Aktualizacja: 29.04.2014, 08:14

Gdy sąd uzna, że nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji nastąpiło z naruszeniem prawa, to muszą zostać wyeliminowane negatywne skutki wszczętej wobec podatnika egzekucji. Tak wynika z wczorajszej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • gryfon(2014-04-30 10:20) Zgłoś naruszenie 00

  Początkiem naszego nowego zniewolenia XXI wieku,było powołanie przez komunistów takiego tworu jak NSA i obsadzenie go swoimi funkcjonariuszami.Kto im podskoczy ?

  Odpowiedz
 • qaduq(2014-05-01 08:33) Zgłoś naruszenie 00

  Lex Zubrzycki jest wyjątkowym przykładem nadinterpretacji prawa . Zauważmy , że decyzja o natychmiastowej wykonalności nadawana jest nie za pierwszym razem , ale po kilku latach uchylania się dłużnika . Dotyczy z reguły dużych przedsiębiorstw , które , korzystając z dobrych zespołów prawników , skutecznie blokują egzekucje długów . Co więcej , w tym procesie uczestniczą często sądy , które wystarczająco przewlekle prowadzą sprawę . Sam fakt , że przez 5 lat nie może zapaść prawomocny wyrok jest tego ilustracją . W tej sytuacji przerzucenie odpowiedzialności na sam urząd jest jawnym nadużyciem , jeżeli nie będzie restrykcji w stosunku do ślamazarnego sądu . I nich nikt nie pisze o zwycięstwie państwa prawa . Te same sądy są niezwykle przychylne wobec komorników sądowych , którzy jawnie nie przestrzegają obowiązujących procedur wyceny majątku i kolejnego przeszacowania po nieudałej licytacji przez komorników sadowych . Kary za ten hańbiący proceder sa nadzwyczaj łagodne , a nigdy nie zasądzono od komornika zwrotu równowartości sprzedanego na podstawionej licytacji majątku . Ale oskubać skarb państwa też , jak się okazuje , w świetle przywołanego orzeczenia , będzie łatwiej . Temida w Polsce nie potrzebuje już opaski . Jawnie widać , że i bez tego ślepa .

  Odpowiedz
 • sn(2014-04-29 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  Kto z urzędników MF,US po takim wyroku zostanie ukarany w trybie nadzoru przez Rząd , bo przecież źle stosowali prawo na szeroką skalę w Państwie Prawa.Nie ważne czy z premedytacją ,nieświadomości, nieznajomości prawa, popełnili rażące na dużą skalę w kraju złamanie prawa !!! . Czy jest jakiś Rząd, który pilnuje Państwa Prawa, chroni przed machiną samowoli urzędniczej , to też pozostawiam wyborcom, do oceny w najbliższym czasie przy wyborach, jako ocena tych, co zgotowali nam taki horror, udrękę nacodzień.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane