Dziś dzień otwarty w urzędach skarbowych. Każdy, kto przyjdzie złożyć zeznanie podatkowe za 2013 rok, uzyska fachową pomoc.

Urzędy będą czynne w godzinach od 9.00 do 13.00, ale - jak mówiła w radiowej Jedynce Zofia Grabowska z urzędu skarbowego na warszawskim Ursynowie - pomoc będzie można też uzyskać w galeriach handlowych. "Nasi pracownicy obsługują podatników poprzez przyjmowanie deklaracji, mając takie narzędzie jak internet i komputer"- poinformowała Zofia Grabowka. Dyżur pełnią w godzinach 10.00- 14.00.

Akcja ta odbywa się w całej Polsce.

Termin rozliczenia się z fiskusem za ubiegły rok mija 30 kwietnia. Oprócz złożenia PIT-u bezpośrednio w urzędzie skarbowym, możemy go wysłać także listem poleconym albo przez Internet. Ten ostatni sposób z roku na rok jest coraz popularniejszy. Formularze można znaleźć na stronach www.e-deklaracje.pl lub www.szybkipit.pl. Można skorzystać również ze strony Ministerstwa Finansów. Jeżeli nie wypełnimy jakiegoś wymaganego pola, wtedy wyświetli się komunikat, który nam o tym przypomni. Po uzupełnieniu nasze zeznanie będzie już mogło być przyjęte.

Przed złożeniem zeznania podatkowego warto je dokładnie sprawdzić. Najczęstsze błędy co roku są takie same - brak podpisu, błędny PESEL lub NIP, błędy rachunkowe, nieaktualne dane osobowe podatnika.