Nie każdy sąd może wynagradzać za urzędówki

autor: Przemysław Molik11.02.2014, 07:23; Aktualizacja: 11.02.2014, 08:19

Wynagrodzenie za reprezentowanie podatnika przez doradcę podatkowego, adwokata czy radcę prawnego ustanowionego z urzędu może przyznać tylko sąd wojewódzki. Tak postanowił wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Morfeusz(2014-02-11 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy sformułowana w sposób lakoniczny? Kto to oceni? Albo oceni oceni czy wnosi coś do sprawy czy nie? Jest czynność to powinno być wynagrodzenie, bo przecież pełnomocnik taki pracuje na czyjąś rzecz. Jak pełnomocnik niewłaściwie działa to można wnieść na jego uchybienia skargę. Nie można karać brakiem wynagrodzenia. Inaczej absurdalnie np. za brak przecinka w piśmie ktoś też powie - nie należy się wynagrodzenie. Z reszta o jakim my tu wynagrodzeniu mówimy. Stawki od 13 lat nie są zmieniane. To jałmużna a nie wynagrodzenie. Nikt już za takie stawki w tym kraju nie pracuje co prawnicy. Kto pracuje za 2 - 3 zł w porywach do 10 zł za godzinę?
    Sędziowie zaś chętnie by nie zasądzali pełnomocnikom żadnych pieniędzy. Rozumując w ten sposób, że - im więcej kasy w budżecie zostanie to większa pula na nasze wynagrodzenia. I tu leży problem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane