Jak wystawiać faktury w 2014 r.

autor: Łukasz Zalewski18.11.2013, 07:06; Aktualizacja: 18.11.2013, 08:22
Faktura

Fakturaźródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2014 roku transakcje będziemy dokumentować do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Od tej zasady będą wyjątki, np. w przypadku usług budowlanych.

Podatnik VAT przygotowuje się do zmian w fakturowaniu po 1 stycznia 2014 r. Faktury będzie wystawiał na zasadach ogólnych. Czy może to robić tak jak dotychczas, czyli w ciągu 7 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi?


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • ano(2013-11-19 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    art. zablokowany - znaczy sie wiedza scislie tajna

    Odpowiedz
  • B(2013-11-19 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Kod nie działa co mam zrobić?

    Odpowiedz
  • EWA(2013-11-18 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego podajecie złe kody dostępu! To zwykłe OSZUSTWO I NACIĄGANIE !!!

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2013-11-18 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nie można zalogować się, żeby przeczytac cały artykuł !!!

    Odpowiedz
  • dziadek(2013-11-18 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    objechałem całe 28 tys miasteczko - nie miałem szczęścia, wszędzie dostali po 1 egzemplarzu, to i nie "załapałem się"
    a swoją drogą - jak trzeba być nieżyczliwym wobec utrzymujących administrację rządową by potrzebny był podręcznik jak wystawić fakturę??
    toż to brzmi jakby tu sami idioci żyli co faktury wystawić nie potrafią
    a może to o to chodzi -> Polak ma prawo płacić podatki i z tego prawa MUSI korzystać , po co nam inne prawa???

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-11-19 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    Faktury , w roku 2014 , wystawiamy tak , jak w 1914 . I tak , jak w 1814 ,
    albo i wcześniej - za cesarstwa chińskiego , na przykład . Wzór ? - służę :
    ilość towaru x cena = wartość . Że VAT , różne stawki i takie inne ? - jeśli chcemy tolerować głupków i złodziei , to niestety musimy się dostosować
    - i grać w tym cyrku rolę tresowanych baranów .

    Odpowiedz
  • solik(2013-11-22 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Otwórzcie oczy dokąd dążycie czy naprawdę tak bardzo szukacie problemów

    Odpowiedz