statystyki

Lepiej nie odkładaj remontu na później, bo możesz stracić szansę na odzyskanie VAT

autor: Łukasz Zalewski18.10.2013, 07:20; Aktualizacja: 21.10.2013, 09:21
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

W przyszłym roku zamierzam zająć się wykończeniem domu jednorodzinnego, a mój brat zaczął z kolei remontować kupione od dewelopera mieszkanie i chce w 2014 r. dokończyć dwa pokoje i kuchnię. Czy powinniśmy się pospieszyć z pracami i wykonać je jeszcze w tym roku? – pyta pan Jan z Olsztyna. – Czy w przyszłym roku dostaniemy zwrot VAT za materiały budowlane? Do kiedy musimy złożyć wniosek o odzyskanie podatku zawartego w cenie materiałów kupionych w zeszłym i obecnym roku? – dopytuje się czytelnik.

Niewątpliwie warto wykończyć swoje nieruchomości jeszcze w tym roku albo chociaż kupić niezbędne materiały. Wszystko za sprawą zmian dotyczących zwrotu części VAT za materiały budowlane. Zgodnie z nimi podatek można odzyskać jedynie od materiałów kupionych do 31 grudnia 2013 r. Później, np. w 2014 r., będzie można wprawdzie złożyć formalnie wniosek o zwrot podatku zawartego w cenie tych materiałów, jednak tylko nieliczni będą mogli go odzyskać.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane