statystyki

Lepiej nie odkładaj remontu na później, bo możesz stracić szansę na odzyskanie VAT

autor: Łukasz Zalewski18.10.2013, 07:20; Aktualizacja: 21.10.2013, 09:21
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

W przyszłym roku zamierzam zająć się wykończeniem domu jednorodzinnego, a mój brat zaczął z kolei remontować kupione od dewelopera mieszkanie i chce w 2014 r. dokończyć dwa pokoje i kuchnię. Czy powinniśmy się pospieszyć z pracami i wykonać je jeszcze w tym roku? – pyta pan Jan z Olsztyna. – Czy w przyszłym roku dostaniemy zwrot VAT za materiały budowlane? Do kiedy musimy złożyć wniosek o odzyskanie podatku zawartego w cenie materiałów kupionych w zeszłym i obecnym roku? – dopytuje się czytelnik.

Niewątpliwie warto wykończyć swoje nieruchomości jeszcze w tym roku albo chociaż kupić niezbędne materiały. Wszystko za sprawą zmian dotyczących zwrotu części VAT za materiały budowlane. Zgodnie z nimi podatek można odzyskać jedynie od materiałów kupionych do 31 grudnia 2013 r. Później, np. w 2014 r., będzie można wprawdzie złożyć formalnie wniosek o zwrot podatku zawartego w cenie tych materiałów, jednak tylko nieliczni będą mogli go odzyskać.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane