Podwyżki: W 2014 r. wzrosną podatki za grunty i mieszkania

autor: Łukasz Zalewski26.07.2013, 07:19; Aktualizacja: 26.07.2013, 10:54
Podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomościźródło: ShutterStock

Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • SZTUKA I PODZIW(2013-07-26 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    DOSTANIECIE ZATO ZIELONĄ WYSPE JAK NIE BEDZIECIE JUŻ
    MIELI NIC , NA WYSPIE JEST ŁADNIE SĄ KROKODYLE ,TYGRYSY ,
    MAŁPY ,SŁONIE ,LYSY ,WILKI , TYLKO LUDZI NIEMA .

    Odpowiedz
  • Lemingi,przeciez nie ma kryzysu na zielonej wyspie(2013-07-26 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    A lewacko-liberalni bandyci lokuja ju,daszowe eursrebrniki za sprzedaz i likwidacje Polski."W kryzysowej sytuacji" ? To znaczy,ze na zielonej wyspie jest kryzys ? A maedia lewacko-liberalnej swi,niarni ciagle mowia,ze jest zielono i kryzys nam nie grozi.Jak to jest naprawde lemingi,poglupione PO mozgu penisem Palikota ?

    Odpowiedz
  • OFIARA I SUKCES(2013-07-26 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO TUSK ZABIERZ JESZCZE BUTY , TYM NIEUDACZNIKOM
    NA ZIME , PUŚĆ ICH Z TORBAMI TYCH CO NA CIEBIE GŁOSOWALI
    AŻEBY NIE MIELI PRETESI WIĘCEJ ,BO MY CIĘ CHWALIMY
    TAM GDZIE LUDZI NIEMA , TAK TRZYMAJ BO PRZYJDĄ DRUDZY .

    Odpowiedz
  • czarnulka(2013-07-26 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    O psiakostka. Myślałam głupia , że pensji. A nie jestem blondynką.

    Odpowiedz
  • wku.........(2013-07-26 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ich po...o,czy oni chcą doprowadzić do spustoszenia Państwa Polskiego może im by trzeba odjąć od wypłat i oddać biednym,i to bez gadania,ja pier...e tu już po mału robi się Afryka dzika najlepiej jak chcą z ludzi zrobić maszynki do robienia pieniędzy na rządzących to niech ustanowią nie wolnictwo i każdy z nas będzie za kopniaka w du... podcierał im tyłki.

    Odpowiedz
  • KRZYSZTOF KORNATOWICZ(2013-07-26 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Tak długo będziemy ograbiani z naszych pieniędzy jak długo nie zorganizujemy się do walki z tą polityczną bandą .

    Odpowiedz
  • Gość(2013-07-26 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce najlepiej być bezrobotnym z kupą dzieci i takiemu NALEŻY SIĘ!!! zasiłek, zapomogi, mieszkanie. Na wszystko płacą ci, co chcą cos więcej w życiu!!! Więc jak krzyczycie- podnieście pensje, to zastanówcie się, bo i tak je zaraz zabiorą i to z naddatkiem!!!

    Odpowiedz
  • kobyłka(2013-07-26 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Tusk !!! Wyrwij od tych nieudaczników ile się da !

    Odpowiedz
  • jedrek(2013-07-26 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    JAK BURMISTZ miasta 5tys zarabia 12tys to musza byc podwyzki i to dwa razy wroku a premier i prezydent to wogole sie nie ogranicza inie oszczedza

    Odpowiedz
  • KOZA BEZ OGONA(2013-07-26 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    CHCIELIŚCIE ,,PO'' TO DOBRZE TERAZ NIE PŁATCIE ,

    Odpowiedz
  • aaa(2013-07-26 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie pogłowne podatki lokalne ? Czy majac dom 500m2 i działkę 5000m2 przynoszę wieksze koszty miastu ?

    Odpowiedz
  • MC(2013-07-26 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejstwo ze stawką na najwyższym poziomie.Nie dziwi nikogo fakt opuszczania młodych ludzi ,tego kraju.

    Odpowiedz
  • donio(2013-07-26 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    radnym obniżyć pensje o 99% i juz nie będzie potrzeby podnoszenia podatków. a oni maja z czego i tak żyć

    Odpowiedz
  • spantu(2013-07-26 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    To kiedyś musi się skończyć,po prostu trzeba powywalać to bractwo na bruk może wtedy ktoś dojrzy człowieka w prostych ciężko pracujących ludziach. Banda złodziei ma wszystko premie,których nie wypracowali,nagrody roczne z urzędu i laury za nieróbstwo kosztem tych ,którzy na ich nagrody pracują nie mając z tego nic tylko następne podwyżki.

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2013-07-26 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    do 5: seniorus -opanujcie się z tymi podatkami ileż można ...

    Pamiętaj - Barany się strzyże nie zarzyna ! ! !

    Odpowiedz
  • Re: 7(2013-07-26 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie. Oby wszystko drozalo nam w takiej skali.t

    Odpowiedz
  • PodatNIK(2013-07-26 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeliWYKUPiSięGRUNTo nie powinnoSię płacić wOGÓŁe!..

    Odpowiedz
  • Niezapominajek(2013-07-26 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mieszkańców oznacza to wzrost obciążeń. Jeśli za mieszkanie w Warszawie o powierzchni użytkowej 50 mkw. wraz z garażem o powierzchni 15 mkw. właściciel zapłacił w tym roku 151,4 zł (36,5 zł za mieszkanie i 114,9 zł za garaż), to w przyszłym roku będzie musiał uiścić 152,95 zł.

    Jego obciążenia wzrosną o 1,55 zł.

    Rzeczywiście zmiana warta wzmianki w tak obszernym artykule.

    Odpowiedz
  • Hanka Mazek(2013-07-26 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    TAK, ojczulek przed śmiercią w 1999r w zgodnym porozumieniu z mamą i rodzeństwem odpisał notarialnie mnie i mojemu mężowi nieruchomość. Działka była na wieczyste użytkowanie, wykupiliśmy na własność. Syn pomógł wyremontować ponieważ budynek "sypał się". Wszystko ładnie ,pięknie ale maż w listopadzie ubiegłego roku stracił pracę , ja zarabiam max 2.000.-zł.
    Ojczulek prosił : dzieci tylko nie sprzedajcie mojej i matki krwawicy.
    Mąż po blisko 40 latach pracy w jednym zakładzie stracił ją z powodu likwidacji.
    Nikt nie chciał faceta 59-letniego przyjąć do pracy, mąż wziął kredyt na maszyny i ma swoją działalność. Kredyt rzecz święta, spłacać trzeba, liczymy się z każdą złotówką, pilnujemy się żeby żeby żadna żarówka nie świeciła się bez potrzeby. Ciekawe mamy życie przed emeryturą ??? jeśli
    dożyjemy, sprawa jasna.
    Ciekawa jestem z czego będziemy płacić to, co tam pisać, wpływy z podatków pożądane, co będzie - strach myśleć.
    Na koniec dodam, że mamy pod opieką syna Piotra po wypadku, po dwóch trepanacjach czaszki.
    Usiąść i płakać ...

    Odpowiedz
  • seniorus(2013-07-26 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    opanujcie się z tymi podatkami ileż można ...

    Odpowiedz