Podwyżki: W 2014 r. wzrosną podatki za grunty i mieszkania

autor: Łukasz Zalewski26.07.2013, 07:19; Aktualizacja: 26.07.2013, 10:54
Podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomościźródło: ShutterStock

Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • bolo(2013-08-10 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    niech opodatkuja willle a nie mieszkania

    Odpowiedz
  • krycha(2013-08-07 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    to wszystko to ściema. biedny nigdy nie dogoni bogatego...chore..po co wykupować mieszkanie...ja mieszkam pokoleniowo. zostawiam to dzieciom zameldowanym razem ze mna ..

    Odpowiedz
  • ewer(2013-08-07 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    POtrzebna kasa
    W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku rząd wydał na nagrody 21,6 mln zł publicznych pieniędzy. Zrobił to mimo, że cały czas w swoim dyskursie powtarza o konieczności cięć i oszczędzania z uwagi na kryzys. Jak widać słowa te są kierowane jedynie do społeczeństwa. Władzy one nie dotyczą...

    Poniżej lista ministerstw usystematyzowana wg kwot przeznaczonych na nagrody w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku:

    1. Ministerstwo Spraw Zagranicznych - 9.271.000,00 zł
    2. Ministerstwo Obrony Narodowej - 2.947.000,00 zł
    3. Ministerstwo Finansów - 2.403.000,00 zł.
    4. Ministerstwo spraw wewnętrznych - 1.959.000,00 zł
    5. Ministerstwo pracy - 1.489.000,00 zł
    6. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - 657.000,00 zł
    7. Ministerstwo Sprawiedliwości - 574.000,00 zł
    8. Ministerstwo Gospodarki - 527.000,00 zł
    9. Ministerstwo Transportu - 465.000,00 zł
    10. Ministerstwo Sportu i Turystyki - 383.000,00 zł
    11. Ministerstwo Skarbu Państwa - 302.000,00 zł
    12. Ministerstwo Edukacji Narodowej - 237.000,00 zł
    13. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - 209.000,00 zł
    14. Ministerstwo Zdrowia - 90.000,00 zł
    15. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - 66.000,00 zł
    16. Ministerstwo Kultury i Szkolnictwa - 15.000,00 zł
    17. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - 14.000,00 zł
    18. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - 0 zł

    Łącznie na nagrody w okresie styczeń-czerwiec 2013 rząd przeznaczył 21.608.000,00 zł!

    Odpowiedz
  • SRAJ(2013-08-06 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    W normalnym kraju już by ich pogonili ale POLSKA TO DZIWNY KRAJ. Ludzie mają coraz gorzej it tylko podwyżki i podwyżki.

    Odpowiedz
  • ĆWIERĆANALFABETA(2013-08-05 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jako ćwierćanallfabeta nie mogę zrozumieć jakim prawem za coś,co jest MOJE mam płacić KOMUKOLWIEK jakieś pieniądze!!!

    Odpowiedz
  • buu(2013-08-05 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze tylko czekamy na podatek od zasłon w oknach, jak we Francji XVIII w., i będzie Wielka Rewolucja.

    Odpowiedz
  • Seer(2013-08-04 03:15) Zgłoś naruszenie 00

    By POlakom sie qva żyło lepiej :)

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2013-08-01 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    o odchudzaniu administracji nie wspomną, tylko o podwyżkach podatków, ludzie pójdą z torbami po zapomogę do mops-u i mieszkać na ulicę, o to właśnie chodzi tym darmozjadom i złodzieją, oszustom geszefciarzom.

    Odpowiedz
  • he...(2013-07-28 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Rządzi banda szabrowników i złodziei...

    Odpowiedz
  • wstukac bip...(2013-07-28 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    TAK TRZYMAC bic po łbie głupi lud!!!
    az zmadrzeje!!!
    teraz ogladam zeznania PODATKOWE,URZEDASOW
    prosze sobie wstukac
    BIP nazwa gminy
    morze rze zmadzejeciedzejecie
    bo na madrych narod nie wyglada

    Odpowiedz
  • Donaldinio gdzie jesteś ?(2013-07-28 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    PO = Polaków Okradniemy

    A teraz idziemy na jednego
    A teraz bedziemy wódke pić do dna

    I rym cym cym i hopsasa
    Idziemy przez życie w POdskokach

    Odpowiedz
  • wyborca(2013-07-28 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    ten rzad tuska wykancza polakow juz jestesmy wegetacji

    Odpowiedz
  • Sdziadek(2013-07-27 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    QQQ...Dawniej na wszystko w miare wystarczalo juz p PO raz drugi dostali jak nikt wczesniej milijardy z UE, sciagaja z ludzi co tylko sie da [nawet na smieciach]] i wciaz im malo i malo... Ado tego nie maja na nic ale to kompletnie na nic. CO za kur...kie zlodziejstwo..

    Odpowiedz
  • kret(2013-07-27 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    A moze tak od wysokich dochodow? Cwaniactwo POwinno placic 70% POdatkow,ale lepiej okradac sPOleczenstwo

    Odpowiedz
  • sdsd(2013-07-27 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast 500zł będzie 504,50 zł, zamiast 1000zł będzie 1009zł. Szok ?

    Odpowiedz
  • sprawiedliwie proszę(2013-07-27 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumię, że jednocześnie z podwyżką tych podatków wzrosną dochody z pracy, a szczególnie renty i emerytury! Naturalnie o taki sam procent!
    No i oczywiście rząd postara się i zlikwiduje bezrobocie całkowicie.

    Odpowiedz
  • zdzichu(2013-07-26 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    ścierwa

    Odpowiedz
  • adam(2013-07-26 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    W czasie kryzysu posłowie,senatorowie,rząd i pałac powinni zarabiać max 2 średnie krajowe,ale okradanie polakow i nastawianie ich przeciw sobie wychodzi super i mozna łupic.

    Odpowiedz
  • JERZY(2013-07-26 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    TEŻ JESTEM K...A W POTRZEBIE ... I CO

    Odpowiedz