Zadania dla fiskusa: ukrócić wyłudzenia. Na celownik bierze emerytów i młodzież

autor: Grażyna Leśniak27.05.2013, 07:07; Aktualizacja: 27.05.2013, 08:04
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Korzystasz z wirtualnego biura? Kupiłeś gotową spółkę? Działasz w branży o wysokim ryzyku, np. paliwowej? Urząd skarbowy weźmie cię teraz pod lupę. Najbardziej ryzykowne grupy to emeryci i młodzież.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • Kreciuch(2013-05-27 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dziwię się tym ludziom - jak ciężko dorobić się uczciwą pracą, to trzeba brać przykład z polityków

    Odpowiedz
  • Gość.(2013-05-27 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję że wyłuskani przestępcy zostaną solidnie ukarani choć w te nasze niby sądy nie bardzo wierzę. Stu procentowy zwrot zagarniętych pieniędzy i dziesięciokrotnie wyższa kara bez jakiegokolwiek matactwa pod nazwą w zawieszeniu po kumotersku. Kara to ma być kara a nie klaps bo był telefon od premiera.

    Odpowiedz
  • psinco(2013-05-27 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    niech sielepiej wezma za politykow,a nie biednych emerytow . Najlepiej starych ludzi sie czepiac ,bo sa nie grozni. Mafii sie boja to starych niedoleznych do wiezienia

    Odpowiedz
  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2013-05-27 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd udaje, że walczy , ha ,ha ,ha .
    Rząd niech się lepiej zajmuje tym co dotychczas, łapóweczkami, ustawianymi przetargami, geszefcikami na boku. Niech już nic więcej nie majstruje przy gospodarce.

    -Niech już nie " pomaga " przedsiębiorcom, niech spokojnie napycha swoje kieszenie. Tak będzie lepiej dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • marek(2013-05-27 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    70 latek, to przeciesz dopiero 2 lata na emeryturze - jeszcze pracuje z rozpędu.

    Odpowiedz
  • z(2013-05-27 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    ?./?>/./>//??? O co chodzi z tymi wirtualnymi biurami ? Ja mam zarejestrowaną spółkę ( siedzibę ) w takim miejscu i korespondencja zawsze przychodzi, czy to od klientów, czy z US czy z ZUS ...

    Odpowiedz
  • tyfusek(2013-05-27 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    70 latek? To w pełni sprawny człowiek PO-zostający na emeryturze tyfuskowej dopiero od 3 -lat

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-05-27 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam ,że nie płacenie POdatków i ZUSu to patriotyzm.
    POdatki i tak pójdą na spłacenie długów pozostawionych przez Donalda Tuska za murawy na stadionach a ZUS zostanie rozkradziony przez wszystkich innych niz Ci którzy na niego łozyli. Jaką mam gwarancje że nowy Donald za dwa rata nie ogłosi znów jakiejś kradzieży wieku albo składek? -ten to zrobił -to zrobi to każdy inny . System został wykończony bo miał zostać nieruszany co najwyżej uszczelniony jak dostęp do zony cesarza a On został bezczelnie przez POlitycznego złodzieja zgwałcony.

    Odpowiedz
  • USia(2013-05-27 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnicy nie odzyskają wyłudzonego podatku bo dwudziestolatki i inne osoby biorące udział w oszustwach podatkowych z reguły nie posiadają majątku, z którego możnaby się zaspokoić, a to oznacza że podejmowane przez pracowników skarbówki czynności, na które stracą masę czasu, prowadzące do wykrycia oszustwa i wymierzenia podatku będą bez sensu.
    Ja bym raczej stawiała na zmianę przepisów (ale taką z głową) a nie na tworzenie kolejnych wytycznych i zadań dla US.

    Odpowiedz
  • Tusk(2013-05-27 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    &0 cio latki do roboty -za długo zyjecie.

    Odpowiedz
  • Cogito(2013-05-27 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam ,że nie płacenie POdatków i ZUSu to patriotyzm.
    POdatki i tak pójdą na spłacenie długów pozostawionych przez Donalda Tuska za murawy na stadionach a ZUS zostanie rozkradziony przez wszystkich innych niz Ci którzy na niego łozyli. Jaką mam gwarancje że nowy Donald za dwa rata nie ogłosi znów jakiejś kradzieży wieku albo składek? -ten to zrobił -to zrobi to każdy inny . System został wykończony bo miał zostać nieruszany co najwyżej uszczelniony jak dostęp do zony cesarza a On został bezczelnie przez POlitycznego złodzieja zgwałcony.

    POprostu Donald zaciągnął juz tyle długów że już mu nikt nie chce więcej pożyczać -dlatego rezygnuje!
    Tusk wyjeżdża na emigrację do PE -jest aż tak źle Po Jego rządach.

    Odpowiedz
  • skarbona(2013-05-27 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    I to wszystko za zamrożone od 6 lat pensje?

    Odpowiedz
  • dziadek(2013-05-27 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    przypomina mi się stary dowcip:
    z lasu uciekają wszystkie zwierzątka, leśniczy na skraju lasu widzi biegnąca mrówkę i pyta czemu to uciekacie?? a mrówka na to: lew wszczął dochodzenie , bo słonica zaszła w ciążę i wszyscy są podejrzani

    Odpowiedz
  • USia(2013-05-27 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 6
    Korespondencja przychodzi jak się ma wykupiony pakiet z usługą odbioru korespondencji przez pracownika firmy wynajmującej adres. W wielu przypadkach korespondencja skierowana pod "wirtualny adres" wraca nie podjęta, a jak się pójdzie tam osobiście to nie ma z kim rozmawiać bo osoby reprezentującej podatnika nie ma przecież na miejscu.

    Odpowiedz
  • Szpila(2013-05-27 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    To jakieś jaja są, hehe. I niby kto miałby to wszystko robić?? Bzdura, bzdura, bzdura...

    Odpowiedz
  • qaduq(2013-05-27 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Cudownie ! Trzy lata po emeryturze w Polsce nie można prowadzić uczciwie firmy ? A można być politykiem ?
    A co z tymi , co maja podwójne i potrójne obywatelstwo ? Też pracują jako „polskie słupy” dla obcego kapitału ?
    Czy firma zatrudniająca rodzinę parlamentarzysty i członka rządu może ubiegać się o datację i państwowe zlecenia ?
    Czy od premii dla premiera i ministrów zostaje odprowadzony podatek ?
    Z praktyki zawodowej wiem , że „słupami” zostają często rozwódki i nieszczęśliwe kobiety , chętnie wykorzystywane przez oszustów . To może zrobić wykaz rozwódek i dać urzędnikom przemyślnego Vincenta do kontroli ?
    Wiadomo powszechnie , że rudy to wredny . Spisać i kontrolować po ukończeniu 18 lat , aż do śmierci !
    Jak ścigać , to ścigać .
    Do dzieła!

    Odpowiedz
  • Dżery(2013-05-27 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ten Rząd nie ma koncepcji na problemy Polski i Polaków, nawet jeśli poszlibyśmy od 70 lat na emeryturę. Dla młodych wykształconych nie ma pracy w kraju to i nie będzie składek do ZUSU i koło się zamyka. Mówi się o sukcesie budowy autostrad, ale te drogi budowane są za środki UE a nie nasze.

    Odpowiedz
  • USia(2013-05-27 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wg mnie teraz chyba się rzadko spotyka żeby słupem (prezesem spółki) była starsza osoba - oszuści się szybko uczą i wiedzą że dla organów podatkowych i innych jest to podejrzane. Ostatnio najczęściej są to młodzi ludzie np 23 letnie dziewczyny które wyglądają jak z agencji modelek :) Zresztą na facebooku można ich zobaczyć :)

    Odpowiedz
  • Smerfik(2013-05-27 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    "8: Kuba z IP: 85.202.223.* (2013-05-27 08:39)

    Uważam ,że nie płacenie POdatków i ZUSu to patriotyzm.
    POdatki i tak pójdą na spłacenie długów pozostawionych przez Donalda Tuska za murawy na stadionach a ZUS zostanie rozkradziony przez wszystkich innych niz Ci którzy na niego łozyli. Jaką mam gwarancje że nowy Donald za dwa rata nie ogłosi znów jakiejś kradzieży wieku albo składek? -ten to zrobił -to zrobi to każdy inny . System został wykończony bo miał zostać nieruszany co najwyżej uszczelniony jak dostęp do zony cesarza a On został bezczelnie przez POlitycznego złodzieja zgwałcony."

    Wiesz, da się zbudować państwo bez podatków. Jakąś smętną kwotę na policję i kilka atrap czołgów w roli wojska dałoby się utrzymać z zysków NBP czy powiedzmy powolnej sprzedaży majątku państwowego (np. lasów państwowych)

    Natomiast musiałoby to być państwo bez emerytur, z wyłącznie prywatną służbą zdrowia, bez państwowej edukacji, bez opieki społecznej, etc. Taki ideał "patrioto" preferujesz?

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!(2013-05-27 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    weźcie się lepiej za RYZEGO i jego MAFIE!!!dla nich dzień bez afery na ciężkie miliony jest dniem straconym !!!i I tak juz od ponad 5-ciu lat!!! A co z aferalem - synem RYZEGO niejakim Jozefem Bakiem???!!! Albo córeczka, która kupuje sobie apartamenty za miliony!!!Z czego i za co?!!!

    Odpowiedz