Urzędnicy izb i urzędów skarbowych boją się zwolnień

autor: Grażyna Leśniak22.03.2013, 06:55; Aktualizacja: 22.03.2013, 07:44
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Minister finansów nie rezygnuje z przekształcenia izby skarbowej i podległych jej urzędów w jedną jednostkę budżetową. Zatrudnieni w nich uważają, że zmiany utrudnią im pracę. Na zgłoszenie uwag do projektu mieli raptem kilka dni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • ziom(2013-03-22 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do urzędników!!!
    Pamiętajcie, ze jak Was zwolnia to czekają etaty w firmach.
    A teraz rękę na serce i pomyślcie ile złego lub dobrego zrobiliście dla nich a będziecie mieli odpowiedź dla kogo ta praca!
    Mówię tylko o sprawach zgodnych z prawem!

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    "Pamiętajcie, ze jak Was zwolnia to czekają etaty w firmach. "
    Dziękuję, już tam byłam.

    Odpowiedz
  • Adrian(2013-03-22 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Proces likwidacji państwa trwa nieprzerwanie od czasu przejęcia rządów przez PO-PSL, by w wyniku tego procesu powstał "Nowy wspaniały świat",więc skąd obawy?

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-03-22 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    No, nareszcie się boją ,tak jak wcześniej uczciwi podatnicy. Mnie za 3 grosze wzywali do wyjaśnień z PIT.Teraz mają za swoje. Przestępcy podatkowi to i tak nie jest półka tych szaraków. Urzędy pracy będą miały co robić ,czyli proponować im umowy śmieciowe.

    Odpowiedz
  • tubylec(2013-03-22 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ja wiem ci co się nie załapali do Urzędów zieją nienawiścią, ale oprócz tego że "urzędasy" mają pracę to tylko im wspólczuć. Od 20 lat ci sami przełożeni, ta sama klika. Jak dobrze to oni, jak źle to "urzędasy" bo przecież "urzędasy" piszą ustawy, regulaminy w których same bzdury i odpowiedzialność tylko dla nich. Niech się ktoś w końcu weżmie za elitę która nic nie robi tylko rozlicza i liczy swoje apanaże.

    Odpowiedz
  • tawer(2013-03-22 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    przeciez tam pracuje ogrom niepotrzebnych ludzi- przyklad-zapopatrzenie-bzdura totalna i wiele innych stanowisk

    Odpowiedz
  • Alina(2013-03-22 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    A w naszym Urz.S./miasto powiatowe/ pracują prawe same rodzinki,ojciec+córka,dwa małżeństwa,trzy razy po dwie siostrzyczki tj.na 26 pracowników rodzinki to18 osób,Najwyższy czas rozpędzić to dziadostwo !!!
    Niech idą do Pup,to może po znajomości dostaną pracę na umowę zlecenie,na 5-6 miesięcy.Wtedy zrozumieją co to P R A C A. Zarozumiali i pewni siebie,nieomylni itd.Czas na zmiany!!!

    Odpowiedz
  • hitaczi(2013-03-22 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Niby urzędnicy tylko wykonują swoją pracę... ale w rzeczywistości sejm przegłosowuje wszystkie bzdury przedłożone przed aparat urzędnicy, a sami urzędnicy naginają i interpretują prawo na swoją korzyść żeby dowalając podatnikom przypodobać się przyłożonym.

    A w zasadzie co za różnica - nikt w tym kraju w obronie urzędasów nie stanie, może poza innymi urzędasami.

    Odpowiedz
  • Yahooy(2013-03-22 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    Niech chamy poczują, jak czują się normalni podatnicy prześladowani przez tych urzędasów

    Odpowiedz
  • dziadek(2013-03-23 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    bez obaw - fachowcy po zwolnieniu ze skarbówki ciupasem dostaną pracę w tych firmach, które wcześniej kontrolowali, pomogli się zamknąć (zwinąć), na pewno nikt nie pamięta hasełek w tonie: to jaki mandacik Pan (-i) sobie proponuje?? i co z tego że kwota się zgadza ale nie ta rubryka - kara musi być"
    miejsc pracy dla fachowców całe morze

    Odpowiedz
  • skorpi(2013-03-23 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    do 12.
    Naczelnikami nie trzeba manipulować. Oni sami z siebie wybiegają przed orkiestrę.

    Odpowiedz
  • Roman(2013-03-23 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, 80 procent pracowników izb skarbowych jest zbędnych , nie wiedzą co z soba zrobić w tych 8 godzinach, latają na zakupy itd.Podam fakty, które obserwuję od około 5 lat. Ośrodek zamiejscowy izby skarbowej posiada wydział ogólny,który liczy 6 osób,3 sekretarki, 2 kierowców i oczywiście kierowniczkę wydziału. Z-ca Dyr. rano wyjeżdża do siedziby izby,co mają robić te 3 sekretarki, nawet nie mają komu zrobić kawy,co ma robić ich kierownicza ?Wiecznie się kłócą itd. Od 1 stycznia 2007 r nie ma podatku od spadku na rzecz osób najbliższych, a w izbie są 4 osoby do rozpatrywania zażaleń na decyzje o naliczeniu w/w podatku.Kto się będzie skarżył jeżeli podatku nie płaci,co ci ludzie maja robić przez 8 godzin ? Prawdą jest to , że jest to firma rodzinna, pracuje mama ,córka ,małżeństwa,brat.Mama pracowała w US to syn pracuje w tym samym US a synowa i córka w izbie izbie ,to są fakty. Powinna byc u nich głęboka reforma.

    Odpowiedz
  • andrzej(2013-03-23 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że zmiany wcale nie spowodują zwolnień w izbach. Zostaną napchane ludźmi z likwidowanych stanowisk z terenie. W przypadku Warszawy izba zostanie rozdmuchana do niewyobrażalnych rozmiarów. To nie są dobre rozwiązania systemowe.

    Odpowiedz
  • Bert(2013-03-23 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Leśniak, zastanawiałem się ostatnio czemu treść artykułów o urzędnikach i urzędach nie idzie w parze z tytułami tych artykułów. W tym przypadku "urzędnicy izb i urzędów skarbowych boją się zwolnień". A reorganizacja wcale nie ma dotyczyć urzędników tylko pracowników szeroko rozumianej obsługi. Jedyne czego mogą się bać w tej sytuacji urzędnicy to to, że będą mieć jeszcze gorsze warunki pracy niż mają.
    Dochodzę więc do wniosku, że celowo z premedytacją podgrzewacie w tytułach najgorsze prostackie stereotypy, żeby ściągnąć uwagę różnych nagrzanych matołów, których wpisów pełno pod pani artykułem. Ergo - w DGP liczy się nie sensowna treść, tylko klikalność. Im więcej prostaków chwyci się na prymitywny tytuł - tym wg waszych redakcyjnych kryteriów -lepiej. Gratuluję dzinnikarskiej rzetelności i etyki.

    Odpowiedz
  • poinformowany(2013-03-23 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    34, Bert: z tą klikalnością to odkryłeś w 2013 r. Amerykę. Tak się teraz robi prasę ;)

    Odpowiedz
  • Teresa 2(2013-03-23 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Po co tyle urzędów? " Normalne" urzędy skarbowe, duże urzędy skarbowe ( przesyt urzędników), urzędy kontroli skarbowej, urzędy celne, izby skarbowe oraz izby celne. Przesyt urzędów na tak małe Państwo POlskie !!! USA , tak ogromny kraj a zatrudnia około 1000 inspektorów. A w Polsce setki tysięcy urzędasów rzekomych znawców prawa podatkowego !!!

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:05) Zgłoś naruszenie 00

    mika z IP: 93.105.172.* (2013-03-22 09:20)

    do Ala: zdziwiłabyś się... same rodzeństwa, mamusie, tatusie, mężowie i żony! Wstyd!!
    wiesz po sobie pindo?

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:07) Zgłoś naruszenie 00

    32: Roman z IP: 95.48.110.* (2013-03-23 13:40)

    Bardzo dobrze, 80 procent pracowników izb skarbowych jest zbędnych , nie wiedzą co z soba zrobić w tych 8 godzinach, latają na zakupy itd.Podam fakty, które obserwuję od około 5 lat. Ośrodek zamiejscowy izby skarbowej posiada wydział ogólny,który liczy 6 osób,3 sekretarki, 2 kierowców i oczywiście kierowniczkę wydziału. Z-ca Dyr. rano wyjeżdża do siedziby izby,co mają robić te 3 sekretarki, nawet nie mają komu zrobić kawy,co ma robić ich kierownicza ?Wiecznie się kłócą itd. Od 1 stycznia 2007 r nie ma podatku od spadku na rzecz osób najbliższych, a w izbie są 4 osoby do rozpatrywania zażaleń na decyzje o naliczeniu w/w podatku.Kto się będzie skarżył jeżeli podatku nie płaci,co ci ludzie maja robić przez 8 godzin ? Prawdą jest to , że jest to firma rodzinna, pracuje mama ,córka ,małżeństwa,brat.Mama pracowała w US to syn pracuje w tym samym US a synowa i córka w izbie izbie ,to są fakty. Powinna byc u nich głęboka reforma.
    bredzisz chłpocze, wywalili cie z roboty i teraz łżesz na lewo i prawo

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:10) Zgłoś naruszenie 00

    teresa 2 jesteś głupsza niż polska norma przewiduje, albo jesteś łajzą, czyli tzw. polskim przedsiębiorcą, który ma tyle za uszami, że chętnie wyeliminowałby wszelkie kontrole :)

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:13) Zgłoś naruszenie 00

    gizmo, sam sobie zdychaj łajzo

    Odpowiedz