Urzędnicy izb i urzędów skarbowych boją się zwolnień

autor: Grażyna Leśniak22.03.2013, 06:55; Aktualizacja: 22.03.2013, 07:44
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Minister finansów nie rezygnuje z przekształcenia izby skarbowej i podległych jej urzędów w jedną jednostkę budżetową. Zatrudnieni w nich uważają, że zmiany utrudnią im pracę. Na zgłoszenie uwag do projektu mieli raptem kilka dni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • dlldlddl(2013-03-22 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    ze co ? ze niby swooje rodziny pozwalniają ? Przecież tam od góry do dólu same klany siedzą - przykład z góry /

    Odpowiedz
  • Teresa 2(2013-03-22 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    A czy resort wogóle coś widzi, poza swoimi poza nieustającymi potrzebami trwonienia pieniędzy podatników?

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    No "do dołu" to chyba nie. Nie spotkałam się żeby w urzędach obsługiwali interesantów bracia i siostry. Jakoś tak jak chodzę do urzędu to wszystkie twarze jakieś takie niepodobne...

    Odpowiedz
  • Gizmo(2013-03-22 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    powinni zdychać z głodu za tych wszystkich poszkodowanych przedsiębiorców i ich rodziny

    Odpowiedz
  • mika(2013-03-22 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    do Ala: zdziwiłabyś się... same rodzeństwa, mamusie, tatusie, mężowie i żony! Wstyd!!

    Odpowiedz
  • Stonka(2013-03-22 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    NOSIŁ WILK RAZY KILKA!!

    Bardzo dobrze że doświadczyli problemów z przepisami, może to ich czegokolwiek nauczy i staną się bardziej ludzcy zamiast gnębić podatników za byle kruczek i niszczyć ludziom życie!!

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    do 5: mika
    Nie muszę się dziwić bo pracuję w urzędzie i nie ma tu nikogo kto byłby spokrewniony. Ale zaznaczam, że to duże miasto. Może w małych jest inaczej.

    Odpowiedz
  • Rob(2013-03-22 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    chory system, a choroba bierze się z góry. rostoski to tempak i nie ma bladego pojęcia o pracy tych organów.

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    " ..tatusie, mężowie.."
    To ci dopiero, a gdzie Wy tam w urzędach skarbowych facetów macie. To chyba jakieś pojedyncze przypadki.

    Odpowiedz
  • urzędnik(2013-03-22 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    I całkiem słusznie. Zrobi się kolejną reorganizację to urzędasy znowu zajmą się sobą a nie ściganiem oszustów podatkowych. Szara strefa - minimum 30%.
    Żeby żyło się lepiej!

    Odpowiedz
  • jan(2013-03-22 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy powinien parę razy tracić pracę , to uczy pokory !!! Zmieni zdanie ,że ludziom bezrobotnym nie chce się robić za 1000 zł .

    Odpowiedz
  • Chodzi tylko o Logistykę(2013-03-22 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Zaopatrzenie, naliczanie płac, księgowość itp...Mogą przejąć centra logistyczne.

    Jakoś polskie centra księgowe ...obsługują pół Świata.

    Wiec czemu każdy Urzad ma mieć dział księgowości ???

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bo zewnętrznemu centrum księgowemu trzeba dużo zapłacić, a pracownik urzędu może robić za 1.500 zł.

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2013-03-22 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ta zmiana nie spowoduje, że łatwiej będzie manipulować naczelnikami?

    Odpowiedz
  • skarbona(2013-03-22 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    do 12
    Nie powinien, bo posiada dane, którymi zainteresowany jest ktoś inny np. konkurencja.
    Teraz te dane będzie miało pół świata.

    Odpowiedz
  • Ala(2013-03-22 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    do 14
    Zapewne o to też chodziło :)

    Odpowiedz
  • Obiektyw-ka(2013-03-22 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze i najważniejsze: nie było żadnego projektu! Pan Minister ma wizję (nazwał ją "założenia"), którą na projekt ma przekuć w maju lub czerwcu. Awtedy od razu do sejmu.
    PS. Jest duż różnica pomiędzy założeniami (kilka zdań ogólnych) a projektem, Pani Autor. Nie są to terminy zamienne...

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-03-22 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak znam życie to reorganizacja polegać będzie na:
    - wyrzuceniu na emeryturę tych co się nadają na emeryturę,
    - iluś tam na zasiłki przedemerytalne (o ile jeszcze takie są, bo tego nie wiem),
    - część dostanie ultimatum dojazdu do innej miejscowości,
    - reszta na zbity pysk do normalnej roboty - dość ściemniania za nasze pieniądze.

    Odpowiedz
  • aaaaaaaa(2013-03-22 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    A czego oni się boją. Wiadomo ,że skarbowi najlepiej w PL znają się na dział. gosp. to niemal z dnia na dzień założą firmy i staną się milionerami.

    Odpowiedz
  • Jos(2013-03-22 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdury! Każdy powinien wiedzieć, że urzędnik TYLKO wykonuje swoje zadania zgodnie z literą prawa! Urzędnicy nie piszą ustaw pod siebie (bądź pod konkretnego podatnika) tylko postępują tak jak nakazuje ustawa bądź dana interpretacja. Ooo i tyle.

    Odpowiedz