Urzędnicy izb i urzędów skarbowych boją się zwolnień

autor: Grażyna Leśniak22.03.2013, 06:55; Aktualizacja: 22.03.2013, 07:44
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Minister finansów nie rezygnuje z przekształcenia izby skarbowej i podległych jej urzędów w jedną jednostkę budżetową. Zatrudnieni w nich uważają, że zmiany utrudnią im pracę. Na zgłoszenie uwag do projektu mieli raptem kilka dni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • klawisz(2013-04-06 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dla uczciwych i rzetelnych praca w administracji skarbowej staje się koszmarem. czy reorganizacja coś zmieni - chyba nie . Napewno spowodujedalsze tworzenie stanowisk kierowniczych , układow, kumoterstwa, nepotyzmu. A to , że w zastraszająco wzrastają zalgłości podatkowe , to nikt tym sie nie przejmuje.Dlatego też każda reforma czy reorganizacja nie spowoduje skuteczności i poprawy dramatycznej sytuacji finansów publicznych,

    Odpowiedz
  • xx(2013-03-29 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    prawidłowo za dużo tych urzędników!!!

    Odpowiedz
  • wlan(2013-03-25 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Służba celna ma od dawna taki system organizacyjny jaki jest proponowany dla skarbówki.

    Odpowiedz
  • 1/5 pracujących w budżetówce(2013-03-24 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    to chyba jak na polskie warunki trochę za dużo szczególnie przy ponad 800 mld. długu wewnętrznego.
    Za to 2 miliony młodych polskich pracowników produkcyjnych wyrabia PKB w angielsko lub niemieckojęzycznych krajach.

    Odpowiedz
  • gość(2013-03-24 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy już od dawna zmniejszają kadre Urzedników

    Odpowiedz
  • gość(2013-03-24 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    czas najwyższy zwalniać redukować unia wymusza to na polakach

    Odpowiedz
  • Bert(2013-03-24 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi Podatniku. Ktoś Cie niestety wprowadził w błąd. Urzędnicy skarbowi nie są od służenia podatnikom, tylko od pilnowania żeby nie oszukiwali. Sprawują władzę w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. A jak się komuś nie podoba to jazda do Somalii - tam nie ma urzędników... albo do Stanów Zjednoczonych. Tam uprzejmi urzędnicy IRS wyjaśnią zainteresowanym gdzie zimują raki.

    Odpowiedz
  • Seer(2013-03-24 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Sorry ale nagrody dla ziomali z platformy muszą sie znaleźć, nieee ..

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-03-24 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy urzędnicy skarbowi będa się w koncu traktowac swoja prace jak służbę wobec podatnika, a nie traktować jak wroga osobistego i państwa. Zachowują sie arogancko i nie kulturalnie, nie stać ich nawet na odpowiedzenie na "dzień dobry". Urzędnicy skarbowi powinni być uczeni pokory i uprzejmości tak jak pracownicy "Biedronki": dzień dobry, dziękuję, zapraszam ponownie. Kiedy jestem klientem "Biedronki" czuję, że jestem tam szanowany i oczekiwany.

    Odpowiedz
  • petent(2013-03-24 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Miałam doczynienie być wezwana do dwóch urzędów skarbowych na Ślasku i w Podlaskim. W Podlaskim np, w Grajewie urząd jest przyjazny dla petenta. pomoże ,wytłumaczy.zrozumie, ale na Ślasku w Sosnowcu nie ,Panie wurczą .nieprzyjazne. musiałam całe 3 godz udowadniać że jestem żoną męż . i od drugiej Pani wurkot że Niech Pani zadzwoni do Warszawy na infolinię. Dziekuję ,zadzwoniłam. Wcale nie żałuję takich pracowników.pr\zynajmniej w Sosnowcu. pozwalniajcie połowę tych markotnych dam.

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:17) Zgłoś naruszenie 00

    24: Podatnik
    uczciwi podatnicy, świetny żart

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:13) Zgłoś naruszenie 00

    gizmo, sam sobie zdychaj łajzo

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:10) Zgłoś naruszenie 00

    teresa 2 jesteś głupsza niż polska norma przewiduje, albo jesteś łajzą, czyli tzw. polskim przedsiębiorcą, który ma tyle za uszami, że chętnie wyeliminowałby wszelkie kontrole :)

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:07) Zgłoś naruszenie 00

    32: Roman z IP: 95.48.110.* (2013-03-23 13:40)

    Bardzo dobrze, 80 procent pracowników izb skarbowych jest zbędnych , nie wiedzą co z soba zrobić w tych 8 godzinach, latają na zakupy itd.Podam fakty, które obserwuję od około 5 lat. Ośrodek zamiejscowy izby skarbowej posiada wydział ogólny,który liczy 6 osób,3 sekretarki, 2 kierowców i oczywiście kierowniczkę wydziału. Z-ca Dyr. rano wyjeżdża do siedziby izby,co mają robić te 3 sekretarki, nawet nie mają komu zrobić kawy,co ma robić ich kierownicza ?Wiecznie się kłócą itd. Od 1 stycznia 2007 r nie ma podatku od spadku na rzecz osób najbliższych, a w izbie są 4 osoby do rozpatrywania zażaleń na decyzje o naliczeniu w/w podatku.Kto się będzie skarżył jeżeli podatku nie płaci,co ci ludzie maja robić przez 8 godzin ? Prawdą jest to , że jest to firma rodzinna, pracuje mama ,córka ,małżeństwa,brat.Mama pracowała w US to syn pracuje w tym samym US a synowa i córka w izbie izbie ,to są fakty. Powinna byc u nich głęboka reforma.
    bredzisz chłpocze, wywalili cie z roboty i teraz łżesz na lewo i prawo

    Odpowiedz
  • art(2013-03-24 02:05) Zgłoś naruszenie 00

    mika z IP: 93.105.172.* (2013-03-22 09:20)

    do Ala: zdziwiłabyś się... same rodzeństwa, mamusie, tatusie, mężowie i żony! Wstyd!!
    wiesz po sobie pindo?

    Odpowiedz
  • Teresa 2(2013-03-23 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Po co tyle urzędów? " Normalne" urzędy skarbowe, duże urzędy skarbowe ( przesyt urzędników), urzędy kontroli skarbowej, urzędy celne, izby skarbowe oraz izby celne. Przesyt urzędów na tak małe Państwo POlskie !!! USA , tak ogromny kraj a zatrudnia około 1000 inspektorów. A w Polsce setki tysięcy urzędasów rzekomych znawców prawa podatkowego !!!

    Odpowiedz
  • poinformowany(2013-03-23 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    34, Bert: z tą klikalnością to odkryłeś w 2013 r. Amerykę. Tak się teraz robi prasę ;)

    Odpowiedz
  • Bert(2013-03-23 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Leśniak, zastanawiałem się ostatnio czemu treść artykułów o urzędnikach i urzędach nie idzie w parze z tytułami tych artykułów. W tym przypadku "urzędnicy izb i urzędów skarbowych boją się zwolnień". A reorganizacja wcale nie ma dotyczyć urzędników tylko pracowników szeroko rozumianej obsługi. Jedyne czego mogą się bać w tej sytuacji urzędnicy to to, że będą mieć jeszcze gorsze warunki pracy niż mają.
    Dochodzę więc do wniosku, że celowo z premedytacją podgrzewacie w tytułach najgorsze prostackie stereotypy, żeby ściągnąć uwagę różnych nagrzanych matołów, których wpisów pełno pod pani artykułem. Ergo - w DGP liczy się nie sensowna treść, tylko klikalność. Im więcej prostaków chwyci się na prymitywny tytuł - tym wg waszych redakcyjnych kryteriów -lepiej. Gratuluję dzinnikarskiej rzetelności i etyki.

    Odpowiedz
  • andrzej(2013-03-23 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że zmiany wcale nie spowodują zwolnień w izbach. Zostaną napchane ludźmi z likwidowanych stanowisk z terenie. W przypadku Warszawy izba zostanie rozdmuchana do niewyobrażalnych rozmiarów. To nie są dobre rozwiązania systemowe.

    Odpowiedz
  • Roman(2013-03-23 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, 80 procent pracowników izb skarbowych jest zbędnych , nie wiedzą co z soba zrobić w tych 8 godzinach, latają na zakupy itd.Podam fakty, które obserwuję od około 5 lat. Ośrodek zamiejscowy izby skarbowej posiada wydział ogólny,który liczy 6 osób,3 sekretarki, 2 kierowców i oczywiście kierowniczkę wydziału. Z-ca Dyr. rano wyjeżdża do siedziby izby,co mają robić te 3 sekretarki, nawet nie mają komu zrobić kawy,co ma robić ich kierownicza ?Wiecznie się kłócą itd. Od 1 stycznia 2007 r nie ma podatku od spadku na rzecz osób najbliższych, a w izbie są 4 osoby do rozpatrywania zażaleń na decyzje o naliczeniu w/w podatku.Kto się będzie skarżył jeżeli podatku nie płaci,co ci ludzie maja robić przez 8 godzin ? Prawdą jest to , że jest to firma rodzinna, pracuje mama ,córka ,małżeństwa,brat.Mama pracowała w US to syn pracuje w tym samym US a synowa i córka w izbie izbie ,to są fakty. Powinna byc u nich głęboka reforma.

    Odpowiedz