Nowelizacja ordynacji podatkowej: Skarbówka nie daruje nikomu

autor: Grażyna Leśniak12.03.2013, 06:50; Aktualizacja: 12.03.2013, 09:17
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Poznaliśmy założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Dokument przewiduje ok. 130 zmian w przepisach. Niektóre z nich mają charakter fundamentalny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (73)

 • Seer(2013-03-12 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wierze że skarbówka nie daruje nikomu. Swoim nie daruje??

  Odpowiedz
 • Rys(2013-03-12 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Nie powinna darować oszustw,ścigać nieuczciwych!!!

  Odpowiedz
 • loki(2013-03-12 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli przy okazji wezmą się za biednych. Każdy przelew powyzej 10zł będzie opodatkowany podatkiem od darwizn. Nikt nie ucieknie.

  Odpowiedz
 • jojek(2013-03-12 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  Osoby unikające płacenia podatków są dla państwa polskiego gorszymi przestępcami niż pedofil i morderca, ponieważ ściganie tych drugich generuje tylko koszty, a złapanie tych pierwszych daje wymierne zyski. Czas stąd wyjechać.

  Odpowiedz
 • jerry(2013-03-12 12:16) Zgłoś naruszenie 00

  Zaostrzenie polityki podatkowej ,tak, ale pod jednym warunkiem !
  Żadnych ulg ,przywilejów ,dotacji itp. System powinien traktować wszystkich jednakowo bez względu na rodzaj działalności. Tylko wystarczy obniżyć podatki i je egzekwować.

  Odpowiedz
 • bolesław(2013-03-12 12:05) Zgłoś naruszenie 00

  Pani Ewa ma tutaj wiele racji. Działania władz są bardzo chaotyczne i pozorne pod względem skuteczności, taki sobie pic, który wybiórczo będzie mozna zastosować.
  Zadziwiająca jest bierność poszukiwania rezerw gospodarczych w sektorze rolnictwa.Zadziwiająca, ale nie niezrozumiała, Tusk nie chce stracić dokonałej prostytutki- PSL. PSL dawny ZSL prostytuował sie i z PZPR i wszystkimi opcjami politycznymi w Polsce. Rezerwy /mam na myśli i stepowienie gruntów tysięcy ha/ w rolnictwie są ogromne. Dzisiaj wieś jest największym beneficjentem pieniędzy unijnych, przy 8% gospodarstw towarowych. Synowie wsi ubezpieczeni w krusie pracuja na czarno w mieście i nie płacąc podatków budują kolejne domy dla swych dzieci! Tu są ogromne rezerwy finansowe, stepowienie gruntu, brak polityki rolnej aktywizującej wiejskie środowisko.

  Odpowiedz
 • bezrobotny(2013-03-12 11:49) Zgłoś naruszenie 00

  Wiadomo że przepisy tworzą urzędnicy i oni wiedzą najlepiej jak się prowadzi działalność gospodarcza nie za swoje pieniądze, oni i tylko oni w prawidłowy sposób są w stanie określić podatki ,to po co składać zeznania niech podatki wyliczają nam urzędnicy i dopiero po otrzymaniu od nich decyzji będziemy je płacić. Wtedy zobaczymy czy to potrafią? i jak szybko.

  Odpowiedz
 • czekając na smierc(2013-03-12 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  Zostaje tylko pytanie, DOKĄD UCIEKAĆ??? Jeśli ktoś jeszcze może uciec z zielonej wyspy...

  Odpowiedz
 • zew(2013-03-12 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  co by na ten temat nie powiedzieć to i tak uderzy w najbiedniejszych czyli zwykłych obywateli

  Odpowiedz
 • Seer(2013-03-12 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  He he ciekawe jak tam z molochami handlowymi.


  Zróbmy quiz wpisujcie komu skarbówka jednak daruje:

  Odpowiedz
 • halo(2013-03-12 10:51) Zgłoś naruszenie 00

  co ku...wa za zlodziejski kraj a ja bym proponowala zeby kazdy podatnik mial swojego goryla w postaci skarbowki i chodzil za nim krok w krok ba nawet do lozka ludzie dlaczego nie przegonimy tuch zlodziei

  Odpowiedz
 • rt(2013-03-12 10:47) Zgłoś naruszenie 00

  Vincent skończy na śmietniku historii. Poczekajmy do wyborów.

  Odpowiedz
 • tomm(2013-03-12 10:45) Zgłoś naruszenie 00

  Solorzy ,Kulczykow.i innych wezcie pod lupe

  Odpowiedz
 • stan(2013-03-12 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  To proste,placcie uczciwie podatki,a nie bedzie problemu,ale nie polak zawsze bedzie kombinowal.

  Odpowiedz
 • Kowalski(2013-03-12 10:39) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze! Dorżnijcie resztówkę przedsiębiorczości. Państwo należy do "państwa Królików", a Kowalscy niech zbierają na bilet. Wystarczy obejrzeć program "Państwo w Państwie"

  Odpowiedz
 • zgnębiona chyba jeszcze Polka(2013-03-12 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  Obudżcie się ludzie ,nie zniszczyli nas wojną,to zniszczą pomysłami Merkel
  i Tuska to zamach na naszą Ojczyznę,na nasze wolność.PO zniszczyła cały przemysł,łącznie ze stoczniami,cementowniami ,hutami,bankami zostali tylko kolesie ze gigantycznymi majatkami zdobytymi za złotówkę a całą reszte polaków sprowadzili do robotników III kategori bez prawa do godziwej pracy i płacy .Nowocześni niewolnicy bez prawa do godziwej opieki zdrowotnej,

  Odpowiedz
 • czarny(2013-03-12 12:51) Zgłoś naruszenie 00

  Chcę wiedzieć czy KLER też będzie tak solidnie rozliczany przez skarbówke ?

  Odpowiedz
 • obywatelka(2013-03-12 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  Cyba zwariuję. Od przełomu ustrojowego miało być lepiej ,sprawiedliwiej i rzetelniej. Mieliśmy pracować dla siebie /kraju/ i jego rozwoju dla przyszłości. Nic nie wyszło bo nie było żadnego planu strategicznego. tylko skok przez płot. Od rzekomej wolności nic nie przybyło.Wszystkie Ekipy rozkradły ,sprzedały majątek narodowy " sawa "ze związkami zawodowymi i klerem. Prawo pozostało z czasów gospodarki socjalistycznej. Zaczęła się korupcja,gwałty, rozprężenie moralne -wszystko zgodne w świetle prawa tylko ,ze nie przystającego do realiów i gospodarki wolnorynkowej. Zakończyło sie to globalizacją i kolejnym uzależnieniem od cholernej unii.Oczywiście nie dla narodu a dla wybranych przy korycie i uprzywilejowanych. Dzisiaj mamy bezrobocie, masę nie produktywnych 'fachowców od marketingu ,politologii i oceanografii, masowy wyjazd zagrani9ce za chlebem o totalne zatwardzenie z braku strukturalnych reform z uwagi na obrazę wyborców to tych to tych /górą górnicy ,prawnicy ,rolnicy, słuzby mundurowe i cywilne/. Bieda, minimalna pensja dla psa ale nagrody wielotysięczne się należą. Co za hipokryzja. chamstwo i bezczelność ,wszystkim sie należy od straży miejskiej do prezydenta za katorżnicza pracę. Obiecano zmiany ,zmiany ...wszystkie ekipy Straciliśmy ponad 20 lat, zmarnowali potencjał daliśmy się omamić rzady sprzedały społeczeństwo jak prosiaka w worku na targo europejski8m .DNO. na zadne wybory nie chodze od lat ,nikomu nie wierze ,wszyscy ida do polityki aby sie nachapac ,ustawić najbliższych , w głębokim powazaniu maja naród ,kraj rozkwit i zadowolenie obywateli. WSTYD, HAŃBA I
  GNÓJ. o JAKI MY WREDNY NARÓD A RZAD TO K...WA.WESZ I MENDA. Dlatego tak nam ustanie idzie i wszyscy nas cyckaja 0d Ameryki po Niemcy a my sie odbijamy od ściany do ściany. Zadnej nauki z przeszłości tylko jad ,awantury bzdetne temat zastępcze tatalne badziewie i otumaniające stacje telewizyjne. Totalny upadek Czekam aby nas ktos wziął w ajencję

  Odpowiedz
 • kropki(2013-03-12 10:24) Zgłoś naruszenie 00

  Państwo wszechwładzy inspektorów skarbowych, komorników i katolickiej inkwizycji. Państwo, w którym funkcjonuje odrealniona i niehumanitarna ustawa o planowaniu rodziny i ochronie życia poczętego, odbierająca kobiecie ludzką godność, sprowadzając ją do roli chodzącego inkubatora. Państwo podtrzymujące przy życiu niewydolną piramidę finansową - ZUS.

  To państwo mnie upokarza, sprawia, że czują się tu jak niewolnik, żebrak i złodziej. Każdego dnia coraz bardziej.

  Odpowiedz
 • MB(2013-03-12 20:52) Zgłoś naruszenie 00

  Świta ministra musi ściągać podatki, nawet kiedy podatnik nie jadł już obiadów od tygodnia, albo od wielu, wielu lat, nie pracował, a chciałby dla świętego spokoju, aby się nie czepiali i nie nachodził go komornik. Odpracować też by chciał, ale go nikt nie chce zatrudnić. To, jak to, w końcu u nas w kraju w państwie prawa - bezprawie. O obywatel w Konstytucji jest wymieniony na początku i jego prawa, zaś obowiązki są znacznie dalej po spełnieniu praw obywatela. Tak, czy nie ministrze?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane