Fiskus żąda VAT od opłat za wysyłkę towarów z Allegro

autor: Przemysław Molik19.12.2012, 06:59; Aktualizacja: 19.12.2012, 08:27
Zakupy internetowe

Zakupy internetoweźródło: ShutterStock

Organy podatkowe sprawdzają e-firmy, działające na Allegro czy mają skuteczne pełnomocnictwo od kupujących. Jeśli nie, to każą sprzedawcom płacić VAT od kwot, które klienci wpłacili im za wysłanie towaru.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Sanos(2012-12-19 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli fiskus walczy z monopolem Poczty Polskiej? (bo tego problemu nie ma z firmą kurierską czy innym dostawcą, tam usługa objęta jest vat)

    Odpowiedz
  • Alk(2012-12-19 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie "dorozumiane pełnomocnictwo"? Jak wysyłam babci pocztówkę na święta to ona daje mi pełnomocnictwo pocztowe? Logicznie to absurd stworzony tylko po to by omijać przepisy podatkowe. Inną sprawą jest to czy owego podatkowego absurdu nie należało by przyjąć by uczynić życie łatwiejszym.

    Odpowiedz
  • wkur...y Polak(2012-12-19 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Może jeszcze sporządzać umowę u notariusza o udzielenie pełnomocnictwa?
    idiotyzm urzędników w tym kraju jest porażający dlatego tak źle się w nim żyje.

    Odpowiedz
  • ciekawski(2012-12-19 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy fiskus zacznie naliczać VAT od VAT-u ?

    Odpowiedz
  • A płacić VAT od opłaty podatku PIT ??(2012-12-19 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    A moze jeszce dowalić do tych opłat Akcyzę...A czemu nie. No i CIT cit obowiązkowo.

    No i jeszcze zaświadczenie od Proboszcza o spowiedzi i chrzcie i bierzmowaniu.

    Niektórych chyba w tym kraju jak mawia Palikot i reszta polityków trzeba odstrzelić za głupotę.

    Odpowiedz
  • zxc(2012-12-19 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Winni są pazerni sprzedawcy na allegro zawyżający koszt wysyłki, niedawno spotkałem na allegro sprzedającego towar za 1 zł. a koszt wysyłki 600 zł szybko znalazł naśladowców!

    Odpowiedz
  • wjw(2012-12-19 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Fiskus jak zwykle szuka groszy a z milionów dymają go cwaniacy.

    Odpowiedz
  • vat(2012-12-19 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Vat od głupoty urzednkow

    Odpowiedz
  • Janusz I(2012-12-19 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo słusznie. Towar kosztuje np. 10 zł a koszt przesyłki 20 zł. W razie zwrotu towaru można odzyskać tylko 10 zł i ponieść koszt odsyłki.

    Odpowiedz
  • stalowy Jan(2012-12-20 00:33) Zgłoś naruszenie 00

    kiedyś tak kupiłem, że przedmioty były bardzo tanie jednak każda następna sztuka powodowała znaczny koszt przesyłki, co w tamtym przypadku przenosiło część zysków sprzedające od obciążenia VATem i opłatami allegro od sprzedanej rzeczy, może coś w tym jest, ale jak zwykle sztab ludzi musi pracować nad tym jak wyciągnąć pieniądze od przedsiębiorcy i sztab ludzi, którzy będą starali się temu zapobiec, a kto wytworzy PKB? a nie tylko go przeje!

    Odpowiedz
  • jak(2012-12-20 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz zwyczajnie dolicza się koszt wysyłki do ceny przedmiotu, w rubryce "wysyłka" wpisując że jest ona darmowa. I może się skarbówka chędożyć.

    Odpowiedz
  • aga(2012-12-22 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    ale nowina. Nasza firma już od 2006 roku musi odprowadzać vat od listów i paczek pocztowych. Dlatego podpisaliśmy umowę z firmą kurierską. Dwa razy w miesiącu dostajemy faktury vat, i w pełnej wysokości możemy je sobie wrzucić w koszty. A nie jak z fakturą pocztową, tam jest albo 0% albo zwolnione dokładnie nie pamiętam

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-12-24 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Myślicie że to absurd? Poczekajcie. Państwo będzie z czasem coraz bardziej potrzebować pieniędzy - jeszcze dożyjemy karnego naliczania VAT od kieszonkowego dla dzieci i tym podobnych rzeczy.

    Odpowiedz
  • erwrt(2012-12-24 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    to tylko dowodzi że państwo jest bandyckie nie dla obywateli ponieważ , jeżeli pisze że za przesyłkę płaci kupujący TO JEST TO UDZIELENIE PEŁNOMOCNICTWA na wysłanie towaru za który płaci kupujący.
    Czy fiskus płaci VAT od ściągania podatków JA IM NIE UDZIELIŁEM PISEMNIE POZWOLENIA więc kradną moją kasę bo domniemana zgoda ( ustawa ) nie jest ważna

    Odpowiedz
  • vatka(2012-12-27 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 11: jak

    Jeżeli koszt wysyłki jest doliczany do ceny towaru, to oznacza właśnie, że sprzedawca odprowadza vat od przesyłki.

    Odpowiedz
  • artbart(2012-12-31 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    A ja sie ciesze jak cholera z tego przepisu. Gdyz każdą wysyłkę mam opodatkowana i od 3 lat płace vat od każdej wysyłki czy to poczta polską czy kurierem. Aż mnie skręca jak widze jak niektorzy nie odprowadzaja vatu od przesyłek i ich sprzedaż jest kolosalna u mnie np zamiast 4.50 + koperta jest 6 zł z vatem w tym jest wliczona koperta i jak my vatowcy mamy konkurowac ?? W dupie nas klient ma bo po mimo iż towar np. 1 z droższy ale tania wysyłka :)

    Odpowiedz
  • Teraz żałuję(2015-01-04 01:09) Zgłoś naruszenie 00

    kupię towar za 7 zł, sprzedam za 10 - 3% VAT = 9,70 koszty transportu 15 zł od tego 23% VAT = 3,45 czyli US mam oddać razem 3,75 groszy REASUMUJĄC kupiłam towar, zapłaciłam VAT-y i to dało razem 10,75 groszy kosztów! To kiedy ja mam zarabiać? Ile marży nakładać na towar? Czemu mam płacić VAT za usługę transportu z której korzysta nabywca towaru? Mówcie od razu że jak ktoś chce pętlę na szyję to niech założy działalność!!!

    Odpowiedz
  • maciek(2015-02-17 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy urzędnicy w tym kraju powinni zostań wyrżnięci a panstwo zbudowane od nowa

    Odpowiedz