Podatnicy mogą je złożyć bez podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem tylko w przypadku kilkunastu dokumentów. Mogą w ten sposób skorygować też deklaracje złożone pierwotnie w formie papierowej.

Czy błąd w e-deklaracji wymaga korekty

Podatnik wysłał przez internet deklarację VAT-7 i otrzymał urzędowe poświadczenie odbioru. Po fakcie okazało się, że popełnił błąd. Czy w takiej sytuacji trzeba przesłać korektę e-deklaracji?

Czy można przesłać zmodyfikowany e-PIT

Podatnik przesłał zeznanie PIT-36 w formie papierowej za 2011 r. Musi jednak złożyć korektę, ponieważ źle rozliczył koszty uzyskania przychodów. Czy korektę papierowego zeznania PIT może złożyć przez internet?

Czy można przesłać korektę PCC-3 za 2010 r.

Osoba fizyczna chce skorygować deklarację PCC-3 za 2010 r. złożoną w formie tradycyjnej, papierowej. Zamierza przesłać korektę przez internet. Czy jest taka możliwość?

Czy uzasadnienie musi być na specjalnym e-druku

Podatnik chce złożyć korektę deklaracji VAT-7 przez internet. Czy musi dołączyć do e-formularza VAT-7 również specjalny druk uzasadnienia?

Czy małżonkowie mogą poprawić zeznanie

Żona przesłała w imieniu małżonków wspólne zeznanie roczne PIT-37 za 2011 r. przez internet. Okazało się jednak, że nie uwzględniła jednego PIT-11, który otrzymał mąż. Czy może teraz złożyć korektę zeznania rocznego przez internet?

Czy po wysłaniu przez internet trzeba pobrać potwierdzenie

Podatnik złożył korektę deklaracji VAT drogą elektroniczną, podpisał ją e-podpisem z kwalifikowanym certyfikatem, a system przyjął korektę. Czy dostanie jakieś potwierdzenie złożenia korekty?

Czy do złożenia korekty potrzebne jest potwierdzenie

Podatnik wysłał korektę e-zeznania PIT, ale nie jest pewien, czy dotarła do fiskusa. Nie dostał bowiem żadnego potwierdzenia ani nie może go pobrać. Czy to oznacza, że nie złożył korekty?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przesyłać korekty deklaracji podatkowych przez internet. W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.