Podatnicy sprzedający towary i usługi w internecie muszą prawidłowo rozliczać podatek dochodowy, VAT oraz prowadzić stosowne ewidencje. Fiskus zapowiada, że w tym roku będzie zwracał na nich szczególną uwagę.

Czy sprzedaż w sieci trzeba rozliczyć

Podatnik sprzedaje codziennie wiele towarów za pomocą strony internetowej. Jest to jego główne zajęcie. Nie zarejestrował działalności gospodarczej. Czy powinien założyć działalność gospodarczą i rozliczać podatki jako przychód z działalności?

Czy podatnik musi prowadzić księgę przychodów

Osoba prowadzi działalność na portalu aukcyjnym. Sprzedaje sprzęt rtv i agd, który nabywa w hurtowni lub od producentów. Czy w związku z taką sprzedażą powinna ewidencjonować przychody za pomocą księgi przychodów i rozchodów?

Czy sprzedając towary raz na jakiś czas, trzeba płacić PIT

Podatnik sprzedaje towary na aukcjach internetowych, ale nie jest to działalność ani zorganizowana, ani ciągła. Nie można jej uznać za działalność gospodarczą. Czy mimo to od takiej sprzedaży trzeba rozliczyć podatek dochodowy?

Czy od sprzedaży towarów poza UE trzeba rozliczyć VAT

Podatnik nabywa towary w kraju i sprzedaje za pośrednictwem sieci osobom spoza Unii Europejskiej. Czy w takim przypadku musi rozliczać VAT?

Czy potrzebne jest potwierdzenie wywozu towarów

Czy podatnik, który sprzedaje towary kupione w kraju osobom spoza Unii Europejskiej za pośrednictwem sieci, musi uzyskać potwierdzenie wywozu? Jak to zrobić?

Czy za brak rozliczenia grożą sankcje

Podatnik sprzedaje towary za pomocą portalów aukcyjnych. Dotychczas nie rozliczał się z tej sprzedaży. Czy grożą za to jakieś sankcje?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznym wydaniu eDGP: Jak rozliczać działalność gospodarczą prowadzoną w internecie.