Zmiana zasad wystawiania druków fiskalnych przez sklepy internetowe nie obejmie niektórych towarów. W efekcie handlowcy będą mieć problem z rozliczeniami.
Z projektu rozporządzenia ministra finansów z 12 września 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących wynika, że od 1 stycznia 2013 r. sklepy internetowe będą mogły zaprzestać wystawiania paragonów fiskalnych. Nie dotyczy to jednak wszystkich towarów.
Jak wyjaśnia Marcin Zawadzki, doradca podatkowy w Ernst & Young, zgodnie z projektem rozporządzenia zwolnieniem przedmiotowym z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy ma zostać objęta dostawa towarów w systemie wysyłkowym, pod warunkiem że dostawca będzie miał odpowiednie dokumenty potwierdzające otrzymanie zapłaty. Sklep internetowy lub wysyłkowy nie będzie więc musiał wystawiać paragonów, jeśli sprzeda towary osobie fizycznej i dostanie przedpłatę. Dotyczy to sklepów sprzedających przez internet np. książki, prasę, ubrania, meble.