Wczoraj senatorowie uchwalili, że ulga internetowa nie będzie całkowicie zlikwidowana. Wcześniej za jej likwidacją opowiedzieli się posłowie. Teraz ustawa z poprawkami Senatu trafi do Sejmu. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem założyć, że Sejm zgodzi się na te poprawki, zostały one bowiem zaakceptowane przez Ministerstwo Finansów, które zmieniło swoje stanowisko.

Uczestniczący w debacie Senatu wiceminister finansów Maciej Grabowski podkreślił, że preferencja podatkowa w postaci ulgi internetowej może być utrzymana w stosunku do osób, które dopiero zaczynają używać internetu, tak żeby je do tego zachęcić.

Zgodnie z poprawkami ulga przysługiwać będzie tym podatnikom, którzy do tej pory z ulgi jeszcze nie korzystali, tj. nie odliczali wydatków z tytułu użytkowania internetu. Jeśli zdecydują się na odliczenie, będą mogli dokonać tego przez dwa kolejne lata podatkowe. Jednak ten internauta, który skorzysta z odliczenia w zeznaniu podatkowym składanym za 2012 r., z ulgi będzie mógł skorzystać jeszcze tylko przy rozliczeniu PIT za rok 2013.