Osoby, które nabyły lokal wykorzystywany do celów mieszkalnych za pieniądze ze sprzedaży innej nieruchomości, nie zapłacą PIT. Muszą natomiast złożyć informację do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Czy ulgę mieszkaniową rozliczamy

Podatnik sprzedał mieszkanie i zobowiązał się, że uzyskane pieniądze w ciągu dwóch lat przeznaczy na zakup kolejnego mieszkania dla potrzeb własnych. Czy po wydaniu wszystkich środków na ten cel będzie musiał rozliczyć się z fiskusem?

Czy ustanowienie hipoteki jest opodatkowane

Podatnik wziął kredyt bankowy na zakup mieszkania. Po zakończeniu transakcji będzie musiał dokonać wpisu do księgi wieczystej na rzecz banku. Czy od ustanowienia hipoteki trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)?

Czy osoba kupująca lokal zapłaci PIT

Osoba kupiła mieszkanie na rynku wtórnym za środki własne. Czy musi zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?

Czy notariusz złoży informację do urzędu

Małżonkowie kupili mieszkanie. Akt notarialny podpisali u notariusza, który zapewnił, że dopełni wszelkich formalności związanych z zakupem lokalu. Czy złoży on również informację na podatek od nieruchomości?

Czy podatek trzeba zapłacić natychmiast

Podatnik kupił 20 sierpnia mieszkanie we Wrocławiu. Od kiedy będzie musiał płacić podatek od nieruchomości? Czy musi zapłacić już za sierpień?

Czy podatek od nowego mieszkania jest odroczony

Podatnik w 2012 r. nabył nowo wybudowane mieszkanie. Czy będzie mógł płacić podatek od nieruchomości od następnego roku?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie podatki trzeba zapłacić fiskusowi po zakupie mieszkania
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.