W miastach będzie drożej. Rosną podatki od nieruchomości, opłaty targowe, czynsze i bilety komunikacji

autor: Tomasz Żółciak16.08.2012, 06:59; Aktualizacja: 16.08.2012, 07:57
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Borykające się z kłopotami finansowymi samorządy przerzucają swoje problemy na mieszkańców. A to oznacza jedno – podwyżki: czynszów, podatków od nieruchomości, opłat targowych, cen biletów komunikacji miejskiej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • taka jest prawda(2012-08-16 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk Kaczyńskiego z delegacją już zabił ... teraz zabija nas !

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2012-08-16 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Chcieliście demokracji to ja macie, wszyscy muszą zapracować na bułeczkę z masłem.Udało się tylko cwaniakom awuesowskim i ich rodzinkom, zdążyli przez ponad 20 lat odpowiednio poukładać sobie zabezpieczenie, na wypadek, że normalni uczciwi Polacy powiedzą NIE. A pamiętacie, jak o kilka groszy podrożał cukier za komuny, to były ogólnopolskie strajki !!! Kraj sie przewracał do gory nogami , jakie to beznadziejne patrząc na dzisiejsza ponurę i bez możność.A kto na tym robi kapitalistyczną kase ??? Kto mi na to odpowie...

    Odpowiedz
  • MATKA(2012-08-18 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję podatek od srania.

    Odpowiedz
  • Emigrant polski(2012-08-16 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ktos napisal : co sie stalo z moja kochana Polska? Inaczej : coscie politycy zrobili z nasza kochana Polska? Poczawszy od rzadu - premiera razem z dziecmi- ministrow zatrudniajacych rodziny, zony, kochanki, znajomych - prezydenta RP i jego kancelarie, gdzie tworzy sie stanowiska dla znajomkow z PO i kolegow ministrow? PSL i AMiRR to panstwo w Panstwie - Serafin i Smietanko to pokazali. Pawlak sie tez lapie gdzie tylko moze do starazy pozarnej, ministerstwa a pozniej podpisuje umowe o gaz z Rosja na wiele lat za najwyzsza cene w Europie. I zeby byla jasnosc- to samo robilo PIS, Samoobrona i LPR gdy rzadzili. TEN KRAJ MUSI SIE ROZPASC - jak Rzeczpospolita szlachecka w XVIII w. I glupi Polacy beda sobie znowu sami winni. To pisal mlody, zmuszony do wyjazdu z PL emigrant.

    Odpowiedz
  • Hasla PO,SLD,PSL,RuchajP-glosujcie na nas-barany !(2012-08-16 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zlodzieje i bandyci PO,SLD(PZPR,NKWD,UB,SB),PSL(dziwkaPRL),RuchaczePalikotowni zapewniali,ze POdwyzek nie bedzie ale za to Zielona Wyspa.Jedynie spelnila sie obiecana Zielona Wyspa,a na niej wkrotce z glodu zdychajace naiwne barany !

    Odpowiedz
  • NIE MAM NA ZUS(2012-08-16 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    SZKODA, ŻE TAKICH WIADOMOSCI I INNYCH NP.USTAWA O PRZYMUSOWYCH SZCZEPIENIACH, NIE PODAJĄ W MEDIACH.

    Odpowiedz
  • siu iuris(2012-08-16 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    halo wszyscy tu narzekają, nie rozumiem, każdy z nas czytał konstytucje przecież to nie jest tak, my możemy ich wysadzić z siodła, trzeba nie narzekać tylko działać a więc???

    Odpowiedz
  • ronald plusk(2012-08-16 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się gorzej! Wszystkim oprócz mafii PO-wskiej...

    Odpowiedz
  • arnold(2012-08-20 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Juz jest, czyli od sciekow. Proponuje podatekod puszczania bąków

    Odpowiedz
  • cojak(2012-08-16 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Heloł ! Ktoś na nich głosował chyba?

    Odpowiedz
  • a czy przychody społeczeństwa też wzrosną?????(2012-08-16 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Znów podwyżki??? W czasie, gdy wielu brakuje nawet na chleb???
    Ktoś tu chyba na głowę upadł!
    SKANDAL, SKANDAL, SKANDAL!!!...

    Odpowiedz
  • Skarbnik z Grudziądza(2012-08-16 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że Pan Redaktor, stwórca tego artykułu jest zadowolony z poziomu i gatunku wpisów pod swoim dziełem. Gratuluję, ze szczególnym uwzględnieniem roli prasy fachowej (jak mniemam za taką uważa się Gazeta Prawna) w upowszechnianiu wiedzy w zakresie ustroju i zasad funkcjonowania Państwa Polskiego. Szczególne gratulację dla pana dr R. Gwiazdowskiego za jak zwykle "trafny komentarz". Tylko tak dalej.

    Odpowiedz
  • MELA(2012-08-23 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    JAK ISTNIAŁ W POLSCE PRZEMYSŁ TO PŁACIŁ PODATKI. A TERAZ SKĄD WZIĄŚC KASĘ? OD NARODU

    Odpowiedz
  • Polska(2012-08-23 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli masz już dosyć tego cyrku i złodziejstwa - przyłącz się do Ruchu Demokratycznego Obywateli RP. Razem możemy to zakończyć.

    Odpowiedz
  • matuszews56@gmail.com(2012-08-24 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko obywatel zapłaci z 1000zł.swojej pensji-aby Polska rosła w siłę a ludzie zyli ''godnie''.Czy wy tam do góry nie macie rozumu???

    Odpowiedz
  • G(2012-08-24 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Opłata od posiadanego psa - największy idiotyzm jaki mógł powstać. Jeśli ludzie będą musieli płacić że dali schronienie zwierzęciu (nawet jeśli jet to niewielka kwota) to będą woleli się go pozbyć. Ile zwierząt wyladuje na ulicy?

    Odpowiedz
  • Urzędnicy magistratów(2012-08-22 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tylko, że nie publikują jakie pensje pobierają urzędnicy magostratów, jakie podwyżki sobie szykują w przyszłym roku o premiach idących w tysiące złotych nie wspominając;

    Odpowiedz
  • nie-wyborca(2012-08-16 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję podwyżkę o 1000% od razu, wszystkiego jak leci, woda , gaz, czynsz, prąd, podatków od nieruchomości, paliwa etc. a co! co się szczypać i co roku zwiększać obciążenia dla podatników.. Raz a dobrze! Tak od lat każda władza od lewa do prawa, na każdym szczeblu administracji w tym dzikim kraju "dyma" swoich obywateli, aż miło patrzeć. Bez znaczenia która opcja jest aktualnie przy władzy. Ważne że ta opcja władze ma. Są stołki i apanaże dla rodzin i znajomych, ot taki Waldi P. naczelny strażak, od ponad 20 lat przy korycie w różnych konfiguracjach, piastując przy tym najważniejsze stanowiska... i co Ty chłopie zrobiłeś dla tego kraju, pytam się co ? G... zrobiłeś i zrobisz.

    Odpowiedz
  • adam(2012-08-18 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    A trzeba tak niewiela - iść na wybory i myśleć samodzielnie idąc na wybory.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-08-16 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyna pociecha, że także wyborcy PO zapłacą.. tylko dlaczego puszę płacić ja? Nie głosowałem przeciez na PO

    Odpowiedz