Podatek od nieruchomości: Od 2013 roku wzrosną podatki w gminach. Więcej zapłacimy za mieszkania i grunty

autor: Łukasz Zalewski30.07.2012, 06:58; Aktualizacja: 30.07.2012, 07:53
Zmiany w dochodach i wydatkach samorządowych

Zmiany w dochodach i wydatkach samorządowychźródło: DGP

Największe miasta planują podwyżki stawek podatku od nieruchomości o wskaźnik inflacji, czyli o 4 proc. Więcej zapłacimy za grunty i mieszkania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • MB(2012-07-30 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej zerżnąć kieszenie i podziurawić tym najbiedniejszym, co nie mają nawet na chleb, wycisnąć z niech co się da. Tych właśnie najbiedniejszych jest większość, którzy nie mogą się bronić przed armią biurokratów darmozjadów. Zamiast ukracać administrację, to zwiększają podatki, zasługuje to na niski poziom myślenia złodziei. Patologia, nieróbstwo, myślą że tak stale będzie się im należeć i będą brać i brać.

    Odpowiedz
  • inka(2012-07-30 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    popieram przedmówce...banda biurokratycznych złodziei...niech sobie zabiorą///

    Odpowiedz
  • Mark(2012-07-30 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Obniżki a nawet pozostanie podatków na tym samym poziomie chyba nikt się nie spodziewał. Więc żadna nowość. Tylko zdzierstwo.

    Odpowiedz
  • bono(2012-07-30 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędności należy szukać w usprawnieniu zarządzania a nie w kieszeni już i tak bardzo biednego podatnika

    Odpowiedz
  • JP(2012-07-30 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    no tak, urzędy mogą ściągać z mieszkańców, a skąd maja brać bezrobotni i rodziny ,gdzie na parę osób pracuje tylko jedna ???

    Odpowiedz
  • zniesmaczony,zmartwiony(2012-07-30 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    to przykre,że ten co pragnie coś mieć,ciężko pracuje, oszczędza dostaje po łbie, a ten co niszczy,trwoni dostaje ulgi,ten rząd nie zachęca ludzi do bycia porządnym obywatelem - nie mam tu na myśli bardzo bogatych ludzi lecz tych co wybudowali własnymi siłami chałupkę ,dbają o kawałek ziemi i pewnie będą zmuszeni sprzedac za psi grosz

    Odpowiedz
  • Mariola(2012-07-30 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Po co nam te Gminy i samorządy siedzi pełnodarmozjadów Zytjących z naszych podatków i następna podwyższa Dość tych samorządowców wystraczy Brurmistrz i pracownicy Gminy ,którzy tą samą prace wykanają a nie naich bedziemy pracowali i bedą nam odbierać od gęby

    Odpowiedz
  • JZ(2012-07-30 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    ZŁODZIEJE I NIC WIĘCEJ

    Odpowiedz
  • hellypton(2012-07-30 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    MAFIA

    Odpowiedz
  • KAZEK(2012-07-30 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    IDIOCI górne stawki podatków ustala przecież nie kto inny tylko vincent Z ministerstwa finansów, DLACZEGO ZWLALACIE NA SAMORZĄDY???

    Odpowiedz
  • kola(2012-07-30 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    przecież mieszkanie to nie maszynka do zarabiana pieniedzy wiec jak można różnicować wysokoś opłaty zależnie od wartosci mieszkania. przykład z życia rodzina tata ,mama jedno dzicko. Oboje pracuja dobrze zarabiaja wiec maja ładne duże mieszkanie dobrze wyposarzone. W wiku ok 45 lat kobieta nagle bardzo poważnie zachorowała . Decyzja lekarzy inwalidztwi I gr. renty trwale niezdolna do racy. Niecały rok pózniej mąż umiera na zawał. Pozostaje wdowa z dzieckiem 13 lat i z bardzo niską rentą która ledwie wystarcza na życie. Dziecko musi opiekować się mamą która cały czas wymaga opieki. I w tej sytuacji przychodzi wyceniacz i wycenia wartość mieszkania i okazuje się ,że matki z córka nie stać na mieszkanie w mieszkaniu na które matka pracowała z mężem całe życie. Ot genialne pomysły naszych sprawiedliwie społecznych polityków ,urzedników i posłów. A może by tak zacząć od siebie i opodatkować DIETY poselskie i inne.

    Odpowiedz
  • Piotr(2012-07-30 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk z Pawlakiem też z awanturnikami armię polską chce do Iranu wysyłać, więc lud ma daniny większe składać jaśnie wielmożnemu Państwu?

    Odpowiedz
  • aro(2012-07-30 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    rząd PEŁO zwala coraz wiecej zadań do finansowania przez samorzady i umywa łapy od wszystkiego to i nie dziwota że kasy samorządy nie mają (muszą sprzedawać szpitale i wszystko co jest cięższe od powietrza.NIEDŁUGO PODAYEK KATASTRLNY PO_PSL albo PO-RP (czyli katastrofalna wersja SLD) wprowadza podatek katastralny (do wartości nieruchomości) to i kasa będzie:)) I co lemingi" jak się żyje w oligarchicznym panstwie lewaków, zlodzieji i kastrujących z kasy (tzw.zielonej wyspie) ?Dobrze prawda?

    Odpowiedz
  • jan(2012-07-30 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej sięgać do kieszeni mieszkańców, a powinni szukać oszczędności w kosztach po stronie urzędu !!! Hołota,ciekawe ile ludzie wytrzymają ???

    Odpowiedz
  • ivonn(2012-07-30 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie zadziwiająco długo wytrzymują, zadziwiająco...I jeszcze wybierają swoich ciemiężycieli na II kadencję.

    Odpowiedz
  • af1(2012-07-30 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    POgratulować rządowi i jego partyjnej nomenklaturze.

    Odpowiedz
  • real(2012-07-30 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Noże kwotowo,tak jak emerytury-np. PO 10 zł ?

    Odpowiedz
  • modliszka(2012-07-30 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    A potem sie dziwią że nie ma dzieci.Teraz łatwiej samemu niż utrzymać rodzinę!

    Odpowiedz
  • polka(2012-07-30 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy rewolucja w naszym panstwie gorzej niz za komunizmu robia co chca ta banda rzadzaca

    Odpowiedz
  • Misia.(2012-07-30 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kazek masz leb , nie ma co.

    Odpowiedz