Podatek od nieruchomości: Od 2013 roku wzrosną podatki w gminach. Więcej zapłacimy za mieszkania i grunty

autor: Łukasz Zalewski30.07.2012, 06:58; Aktualizacja: 30.07.2012, 07:53
Zmiany w dochodach i wydatkach samorządowych

Zmiany w dochodach i wydatkach samorządowychźródło: DGP

Największe miasta planują podwyżki stawek podatku od nieruchomości o wskaźnik inflacji, czyli o 4 proc. Więcej zapłacimy za grunty i mieszkania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • EMERYT PKP(2012-10-09 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYCI---W CALEJ POLSCE---LACZCIE SIE A WASZ OPOR NIE BEDZIE BEZNADZIEJNY.

    Odpowiedz
  • kola(2012-09-03 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do kazia- bo jak sam zauważyłeś ustala się GÓRNĄ GRANICĘ PODATKU a urzędnicy maja prawo OBNIŻYĆ Je NAWET O 50% jeżeli uznają ,że na tym terenie jest np. wysokie bezrobocie. Ja wiem , niektóre miasta tak robią ale niestety w wielu gdzie bezrobocie sięgał nawet blisko 30% urzędnicy stosowli MAXYMALNE stawki od działalności. A nie jest to PODATEK związany z dochodem. Musisz go płacić nawet jak NIE MA DOCHODU. Dlatego wiele firm nie mogąc poradzić sobie z obciązeniami bankrutowało i bankrutuje do dziś.
    Np. podatek od nieruchomości jest prawie 34 razy wyższy dla firm niż dla Jasia Kowalskiego ( o.65 zł/m2 dla Jasia i 22zł/m2 dla firmy)

    Odpowiedz
  • rrrrr(2012-08-16 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Widziały gały ...kogo...wybierały!!!. Sami sobie zgotowali ten los !!!. 60% ludzi nie chodzi na wybory. Mafia " jedynie słuszna" chodzi i...wybiera kolesi...Ma też swoje media do... urabiania ...durnoty. Dlaczego się dziwicie ???. Wybraliście lemingi!!!.

    Odpowiedz
  • AQQ(2012-08-06 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekać. Cieszcie się że nie macie wojny. Poza tym,
    wybory były? ludzie głosowali? Dlaczego wszyscy narzekają , przecież życzenia polaków zostały zrealizowane więc nie użalajcie się.
    "aby żyło się lepiej NAM wszystkim"

    Odpowiedz
  • z(2012-08-06 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    wielkie podatki, opłaty a zarobki nadal słabe !

    Odpowiedz
  • Młody(2012-08-05 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ludzie wyjdą na ulicę będe niezłe zadymy i wtedy to juz będzię za póżno dla nas i nich aby coś zmienić silniejszy przetrwa.

    Odpowiedz
  • jeronimo(2012-08-05 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dla katastru!!!. Podatek od miejsca zamieszkania nie powinien być represyjny. Nie można ludzi wyrzucać z własnej chałupy bo nie zapłacili podatku od gruntu. Miejsce zamieszkania + np. 10 arów ziemi powinno być wyłączone z podatku katastralnego.

    Odpowiedz
  • rumcajs(2012-08-05 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    cieszy mnie to ,że gdy wszystko idzie w górę ,zato majtki idą w dół.

    Odpowiedz
  • kazek(2012-08-05 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Niedouczone misie i alysie-gdyby vincent pozostawił maksymalne podatki bez zmian, wtedy samorzady nie mają podstaw prawnych do ich podnoszenia.Może zrozumiecie, w co wątpię, czy wpisy Wasze są za 5zł na używki???

    Odpowiedz
  • HL(2012-08-04 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki od nieruchomości (a raczej maksymalne stawki, bo ostateczna decyzaj należy do gminy) rosną co roku o inflację. Wynika to z ustawy z 2000 r., która w tym zakresie nie była zmieniana ani przez rząd SLD, ani PiS, ani PO.

    Odpowiedz
  • POglupiency tez zaplaca swoim rzeznikom PObarwione(2012-08-04 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Bandyci PO,SLD (PZPR),PSL (prostytutki PRL),RuchaczePalikotowni musza krasc coraz wiecej,musza grabic kieszenie takze swoich nawnie POglupionych wyborcow,ktorzy i tak beda jak naiwne barany glosowac na swoich rzeznikow !
    Niewiedza,naiwnosc,glupota drogo kosztuje i bedzie coraz drozsza !

    Odpowiedz
  • Docent(2012-08-04 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wraz z aferą taśmową przepadła zdolność PO-PSL do przeprowadzania reform.Każde finansowe uderzenie w ciężko pracujących,a okradanych na wiele sposobów ludzi, spowoduje ich opór.Ludzie już nie wierzą,że ich pieniądze będą coś ratować prócz kieszeni tych co przy władzy i ich rodzin.Wyjście z sytuacji PO-PSL ma takie jak PZPR w 1989r.Oddać władzę i modlić się by się upiekło.

    Odpowiedz
  • ola(2012-08-04 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Bo teraz tak mało się płaci! Do czego to prowadzi? Ciągłe podwyżki, o kredyt coraz trudniej, banki niechętnie rozmawiają, bo im się to nie opłaca. Ileż można w wynajmowanym mieszkaniu żyć?

    Odpowiedz
  • sn(2012-08-04 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    To jest wina Rządu (PO) ten cały ból ludu ciemiężonego podatkami ,które wynikają z niebotycznie rozrośniętej biurokracji . W PRL było 187 tys. a teraz jest ok. 460 tys. i po co tyle, przy komputeryzacji RP i firm. W PRL za socjalizmu dzielono węgiel, śrubki, papę, cement ,stal itp była mniejsza administracja niż teraz , gdzie tego systemu nie ma i jest ok.300 % większe zatrudnienie w Rządzie i samorządzie. Aby zapewnić wysokie , premie to Rząd przez MF przyzwala na taki rozbój podatkowy, zwyżki o 300-500% .Zamiast zwolnić 50 % admin. , bo jest nie potrzebna w systemie kapitalistycznym, nie ma dzielenia papy, cementu itp.. Natomiast rozkręcają się biurokratyczne prawo RP , którym uzasadniają oni potrzebę ich istnienia. RP jest rozkradana codziennie donoszą media (krętactwa, złodziejstwo,kolesiostwo, pozorne konkursy, nepotyzm w firmach - Spółki SP, Samorządu) , Rząd co nic nie robi, tylko czasami coś przyobiecuje i na tym się kończy.Jak długo rządy takiej opcji ludzie wytrzymają ??? !!! Dzieje się niszczenie stabilności , wypłacalności ludzi
    ( z wyjątkiem bogaczy ) a tym samym RP.

    Odpowiedz
  • kjjjhgg(2012-08-04 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z Poznania uciekają ludzie na tzw. prowincję. Podatki są tak wysokie, że emerytów nie stać na ich płacenie. Ceny astronomiczne, drożyzna. ...Celem lemingów jest pozbawienie Polaków jakiejkolwiek własności... Czas na odstawienie szkodników od koryta!.

    Odpowiedz
  • itd(2012-08-04 06:02) Zgłoś naruszenie 00

    żydostwo rozpanoszone w Polsce niszczy Polskę i Polaków małymi kroczkami

    Odpowiedz
  • emil(2012-08-03 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    GÓRNICY POGONIĄ TĘ BANDĘ

    Odpowiedz
  • Krzysztof 77.(2012-08-03 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym zwrócić uwagę, że podatki od nieruchomości wcale nie są najwyższe w Warszawie, w końcu w najbogatszym mieście w Polsce, tylko w Łodzi, w najbiedniejszym z polskich miast, bowiem wynoszą równo 100% stawki ustalonej przez ministerstwo, zatem górną granicę opłat! Inny przykład paranoi: za to samo mieszkanie (zaznaczam: mieszkanie!) do którego wstawi się biurko i jakąś szafkę na segregatory trzeba płacić UWAGA! podatek wyższy aż 38 razy! ( to nie jest przejęzyczenie - to fakt). Proszę mi pokazać równie idiotyczny kraj na świecie!!!

    Odpowiedz
  • opodatkowany(2012-08-03 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    podnosza podatki a płace jak sie maja do tego? Brac ale nic dać- oto wizytówka naszego panstwa...

    Odpowiedz
  • pucia(2012-08-03 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    a może przetrzepać nierzetelnych urzędników ,co biorą kasę /nie swoją /do swojej kieszeni?

    Odpowiedz