Kopacz: likwidujemy ulgę podatkową dla wybranych

26.06.2012, 14:38; Aktualizacja: 27.06.2012, 09:44

Likwidujemy ulgę internetową wiedząc, że to ulga dla wybranych - powiedziała marszałek Ewa Kopacz, komentując w ten sposób plany rządu, zgodnie z którymi nie będzie można już odpisywać od podatku wydatków na internet. Jej zdaniem, ulga ta nie jest powszechna, bo dostęp do sieci mają głównie mieszkańcy dużych miast - podaje portal TVN24.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • ela(2012-08-29 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele ulg jest dla wybranych.

    Odpowiedz
  • drej(2012-07-27 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    To jest Nasza tragedia że takie osoby jak Kopacz, zamiast siedzieć w więzieniu ,jest Marszałkiem Polski i współdecyduje o rozwoju Kraju ( nie ma Pojęcia o rządzeniu, pokazała co potrafi, w służbie zdrowia )
    Internet to szybszy rozwój społeczeństwa , to obniżka działalności firm, to pomoc dla ludzi itd. , Ona tego poprostu nie rozumie !!!( fundusze to są ,czego nie ruszysz, to wielkie defraudacje państwowych pieniędzy )

    Odpowiedz
  • koko(2012-07-09 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    glupota niesamowita takiego tlumaczenia - poniewaz ulga tylko dla wybranych to ja zlikwidujmy, wtedy bedzie bardziej powszechna czy co? i jednoczesnie szerokopasmowy internet dla wszystkich. O co chodzi w tym kraju? Czy ktos z tych rzadowych madrali wchodzi czasem na takie fora? moze wytlumaczy ludowi o co chodzi bo lud ciemny, oj ciemny

    Odpowiedz
  • zz(2012-07-04 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędności w skali roku - pytanie ,co z tymi oszczędnościami, na co pójdą?
    Bo już rzygać się chce od tego oszczędzania, całe życie oszczędzam, ciułam i gów.. z tego mam. Wszystko zabierają. Oby się podławili.
    Należałoby sprawdzić za rok dwa co stało się z tymi oszczędnościami rządu

    Odpowiedz
  • woj.(2012-07-03 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Łaaaał ,to ja żem wybraniec jest.

    Odpowiedz
  • Tomasz.(2012-07-02 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mieszkam 20 kilometrów za miastem Kielce i mam internet. Obecnie pisze ten komentarz z mojej wiejskiej chałupy..

    Odpowiedz
  • arturas(2012-07-02 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    becikowe w takim razie tez nalezy zlikwidowac, bo tez jest dla wybranych... durna baba

    Odpowiedz
  • eeeee(2012-07-02 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze o wytłumaczenie!!!
    A ile osób będzie mogło odliczyć "podwyższoną" ulgę na dziecko a raczej na kolejne. Ci co mają najniższą krjaową!!??? bzdura. To kosmetyka dla propagandy. Zabrać bogatym a dać biednymn. Naprawde biedne i wielodzietne rodziny w ogóle noe skorzystaja na podwyższeniu ulgi . Bo rostek na pewno im z budżetu nie dopłaci. .POkrętna filozofia. żENADA

    Odpowiedz
  • logik(2012-07-02 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pokrętna logika pani Kopacz nakazuje także zniesienie ulgi rehabilitacyjnej, bo to też ulga dla wybranych. W końcu nie każdy jest osobą niepełnosprawną albo ma taką osbę na utrzymaniu.

    Odpowiedz
  • jaga(2012-07-02 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna ulga nie jest powszechna - wszystkie ulgi są dla wybranych, niektóre dla zaradnych zwłaszcza "zaradnych inaczej". Zlikwidować wszystkie, także odliczenia od dochodu, popracować nad większym zróżnicowaniem skal podatkowych . Przez chwilę będzie dużo krzyku ze strony tych co coś stracą a potem jak braknie powodów do zawiści zrobi się święty spokój.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2012-07-01 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    "Zgodnie z szacunkami resortu finansów zmiany dotyczące twórców przyniosą budżetowi w 2013 r. 164 mln zł, a w 2014 r. - 173 mln zł. Efektem likwidacji ulgi internetowej w 2013 r. będzie dodatkowe 424 mln zł w budżecie w 2014 r., a zmiana dotycząca ulgi na dzieci da fiskusowi 149 mln zł oszczędności w skali roku."

    Będzie za co balować, póki co. Nie zapomnijcie o reanimacji TVP, tworu który ma się dobrze w nowych starych realiach.

    Odpowiedz
  • CZYTELNIK(2012-06-30 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    GLUPIA BABA. WSZEDZIE ROBI ZADYME GRUNT , ZE MA DOBRE KORYTO I W NIM RYJE SWOIM RYJEM.

    Odpowiedz
  • wrr(2012-06-29 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    każda ulga jest dla wybranych - i internetowa (dla tych co mają dostęp), prorodzinna (dla tych co mają dzieci w odpowiednim wieku i odpowiedni dochód), koszty uzyskania przychodów to dopiero uprzywilejowanie konkretnej grupy zawodowej - bardziej powszechne była internetowa niż "koszty" artystów

    Odpowiedz
  • Kate(2012-06-29 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    A 50% ulga dla twórców i dziennikarzy to nie dla wybranych???

    Odpowiedz
  • o(2012-06-29 06:34) Zgłoś naruszenie 00

    zniesienie ulgi na internet i 1 dziecko większości niezamożnych, a nawet coraz bardziej ubogich wielu Polaków, to kolejne cięcia dla rodzin, a to jak wiadomo nic dobrego, w tej sytuacji "wybranymi" będą ci którzy mają więcej dzieci, a nie każdy może mieć dzieci lub więcej z różnych przyczyn..., ulgi należy utrzymać !!!

    Odpowiedz
  • Kruk(2012-06-28 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wypowiedź Pani Kopacz świadczy jak dalece oderwana jest od rzeczywistości, jak wielką jest dyletantką i ignorantką.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2012-06-28 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kopacz była dobrym ministrem zdrowia a teraz jest dobrym Marszałkiem Sejmu RP.Kto chce niech w to wierzy.

    Odpowiedz
  • Pasterz(2012-06-28 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Bydląta z naczelną krową (które dorwały się do rządzenia)w niedalekiej przyszłości trafią tam gdzie ich miejsce,tj do uboju.

    Odpowiedz
  • Boże chroń Polskę(2012-06-28 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieto, na jakim ty świecie żyjesz. Oderwana jesteś od rzeczywistości i nie masz zielonego pojęcia o własny kraju. Marszałek Sejmu, osoba która kompletnie nie wie o czym mówi.

    Odpowiedz
  • hyn(2012-06-27 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko zlikwidowc!! tak bedzie najlepej zabrac ulgi dzieciom a sobie dolozyc,gabynety za 2 mln to jest ok

    Odpowiedz