Pusty list wysłany do urzędu skarbowego może wydłużyć wydanie decyzji podatkowej

autor: Ewa Matyszewska08.02.2012, 07:21; Aktualizacja: 08.02.2012, 10:07
Listy

Listyźródło: ShutterStock

Do urzędów skarbowych trafia coraz więcej nietypowych przesyłek. Są nimi puste koperty. Myli się jednak ten, kto sądzi, że podatnicy w ostatnim czasie stali się jakoś wyjątkowo nierozgarnięci i przez nieuwagę nie wkładają do adresowanych do fiskusa kopert odpowiednich pism. W wielu przypadkach jest to działanie świadome, obliczone na to, że uda się wykorzystać panujący w urzędzie bałagan. Cel jest zaś prosty. Wyeliminować z obrotu prawnego prawidłową decyzję podatkową.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • t105n(2012-02-08 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Otwieram kopertę tylko trochę, np. 1/4 długości, zaglądam - jest pusta. Zostawiam ją z odpowiednią adnotacją. Logiczne jest, że przez małą dziurkę nie da się wyjąć pisma, żeby palić głupa, że niby koperta była pusta.

    Odpowiedz
  • dociekliwy(2012-02-08 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    A ja czytam listy bez otwierania kopert, wystarczy specjalny skaner.

    Odpowiedz
  • Polka(2012-02-08 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, aby teraz nie okazało się ,że do urzędów będą wpływać same puste koperty;urzędnicy nie będą musieli się wysilać ani za nic odpowiadać a kasa sama leci do kieszeni.

    Odpowiedz
  • stin(2012-02-08 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Polaczek-cwaniaczek potrafi

    Odpowiedz
  • wrozbita(2012-02-08 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    ja czytam listy wpatrujac sie przez 5sekund na koperte i wiem co jest napisane w srodku.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-02-08 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Przesyłaj choć puste koperty. Chcę wierzyć, że w ciąż kochasz mnie." ...
    (śpiewał - Piotr Szczepanik)

    Odpowiedz
  • 7(2012-02-08 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Gorzej jak w kopercie będą kartki ale np z opowiadaniem o myszce miki...

    Odpowiedz
  • uczciwy podatnik(2012-02-08 17:15) Zgłoś naruszenie 01

    Nie wierzę, nie wierzę, że podatnicy tak robią. A gdyby nawet, to na pewno jest to znikomy procent.
    Za to Urząd Skarbowy robi "lepszą" rzecz. Mianowicie nie wysyła pisma do podatnika, a w swoim komputerze zaznacza, że list został wysłany, i brak jest reakcji podatnika na to pismo!!! Wiem coś o tym, bo sama znalazłam się w takiej sytuacji. I gdybym sama nie zauważyła, że Urząd Skarbowy "wisi" mi ze zwrotem NADPŁACONEGO podatku, sprawa dalej by leżała w US jako nie załatwiona, a Urząd Skarbowy twierdził by nadal, że ja unikam regulacji mojego podatku i domagałby się kary za niedopłatę podatku! SKANDAL!!!
    No i jeszcze gorszy idiotyzm w prawie to jest to, że dwukrotne nie odebranie listu liczy się jak przesyła doręczona!!! ha ha ha... CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ TEN IDIOTYZM ŻYCIOWY!!! Dlaczego ten idiotyzm nadal obowiązuje???

    Odpowiedz
  • Do:Dociekliwy(2012-02-09 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie specjalnie rozumiem Pan radość - aby zapoznać się nawet takimi środkami z pismem trzeba mieć DOSTĘP do tej koperty z listem, a ta jest wydawana PO POKWITOWANIU.

    Odpowiedz
  • gd(2012-02-09 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wierzę że podatnicy tak robią - nasi rodacy to niestety KOMBINATORZY - ciągle pokutuje stereotyp że PAŃSTWO to wróg.

    Kiedy ci patrioci genetyczni nauczą się szanować własne państwo i nie będą wyłudzać, zasiłków, rent i przestrzegać przepisów np. ruchu drogowego ?
    KOGO ONI OSZUKUJĄ - po prostu siebie i mnie i ciebie. A tylu tu w kraju świętych szczególnie w niedzielę.

    Wierzę że kiedyś tak będzie.

    Odpowiedz