Urząd skarbowy ma ścigać telewidzów niepłacących abonamentu

autor: Iwona Łoboda18.10.2011, 06:15; Aktualizacja: 18.10.2011, 06:40

Według szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka urzędy skarbowe powinny odgrywać większą rolę w egzekucji zaległego abonamentu za radio i telewizję.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (107)

  • powrót lat 50(2013-09-15 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    władza folwarczna ściąga abonament by podnieść sobie apanaże .Mnie wleźli i zabrali emeryturę za haracz na rzecz radiokomitetowych prezesów .Skarbówka w interesie prywatnej firmy z naruszeniem przepisów zabiera ludziom ostatnie pieniądze . Prezesi spółek kupują kwadraty na Florydzie . Ten folwark się wali ; nie uratuje go już nic . Prawo w tym kraju nie istnieje ; jest tylko masa przepisów opartych na wytycznych Bermana mających na celu stopniową exterminację narodu polskiego . P O przyspieszyło tą operacje , bo mają zadanie osiedlić w Polsce 3,5 mln żydowskich pobratymców , jak ustaliła ich międzynarodówka w Berlinie l.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2011-10-20 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Abonament od posiadania radia czy telewizora uważam za sprzeczny z logiką i zdrowym rozsądkiem.W cywilizowanym świecie XXI wieku ktoś wymyśla takie bzdury. Moim zdaniem jeśli ktoś płaci za TV kablową i dodatkowo za telewizję N to nie ma powodów aby żądać od niego opłaty za posiadanie telewizora który jest jego prywatną własnością. Jeżeli zatem wprowadza się taką opłatę to jest to forma podatku od posiadanego mienia i pomimo że pomysł opłat jest nieracjonalny to pieniądze powinny trafiać do budżetu gminy a nie do telewizji.Ponadto płacąc za kablówkę a nawet dodatkowo za N przeciętnego klienta nie powinny obchodzić rozliczenia między dostawcą programów a właścicielem kablówki bo to z wniesionych opłat powinno się finansować rozliczeniua zamiast drążyć kieszeń przeciętnego obywatela i robić z niego głupa.

    Odpowiedz
  • ms(2011-10-21 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście trzeba zmiejszyć liczbę urzędników o 50% i dołożyć im pracy o 100%, wcześniej sie przeniosą na łono Abrahama. Pąństwo będzie mniało więcej pieniędzy na diety dla posłów.

    Odpowiedz
  • zaq(2011-10-21 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Donald obiecał znieść abonament zapomniał?

    Odpowiedz
  • SZAJS(2011-10-21 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    urzad niech LEPIEJ SCIGA LODZIARZY
    TYSIACE LUDZI PRACUJE NA CZARNO!!!
    w zakładach pracy np.fiat tychy
    i co umowa za 200pl na miesiac kpiny
    pracuje i niewidze zadnej kontroli
    a kasa idzie boczkiem złoczyncow
    TV TO MAM NA SMIETNIKU
    SZKODA CZASU PATRZEC NA TEN SMROD
    PO PO TA

    Odpowiedz
  • zzz(2011-10-21 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Już się boję i pędzę placić,akurat!!!

    Odpowiedz
  • hitaczi(2011-10-22 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby abonament był przeznaczony na utrzymanie infrastruktury albo coś w tym stylu (pomijając na co przeznaczone w rzeczywistości są celowe podatki w tym kraju) to jeszcze można by płacić. Ale abonament ma sfinansować misję. A misji w TVP nie ma - chyba że za taką uznamy Klany i innych Złotopolskich w najlepszym czasie antenowym, oczywiście gęsto okraszane reklamami. Moje sumienie jest czyste - jak tak płacę abonament jak TVP realizuje misje. Nie mówią już o tym że tych badziewnych kanałów i tak nie oglądam.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-10-21 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wam się chyba coś pomyliło. Abonament płaci się nie za oglądanie telewizji, ale za posiadanie odbiornika radiowo-telewizyjnego.

    Odpowiedz
  • BIEDA TELEWIDZA(2011-10-21 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    A MOZE PANIE PREZESIE OGRANICZYĆ CHORENDALNE ZAROBKI.

    Odpowiedz
  • Stan(2011-10-20 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    popieram Adę zlikwidować TV po co płacić dwa razy

    Odpowiedz
  • ZM.(2011-10-22 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z poprzednikami,płacę za abonament roczny TV,spółdzielni mieszkaniowej za tzw.azart,i za abonament telewizji N,płacę trzy razy za TV publiczną,to o dwa razy za dużo.Jak TV chce być TV publiczną to niech sobie będzie ale bez abonamentu.I tak inne TV kupują od nich programy za grube pieniądze-a reklamy to dopiero szmal, powinni się z tych opłat spokojnie utrzymać a nie gnębić biednych a także starszych ludzi i jeszcze straszyć urzędem skarbowym. Patałachy!!!

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2011-10-20 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 53. Przedawnienie roszczeń po 3 latach.

    Odpowiedz
  • cd. nr 68(2011-10-21 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    PS.
    Madry "Moher" powiedzialby:

    - Kazda partia, ktora podniesie reke na emeryta,
    ulegnie rozpadowi. Taka jest kara Boza.-

    Odpowiedz
  • ttolek(2011-10-21 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy o.dyrektora

    Odpowiedz
  • Glosujcie na nas-barany" to haslo PO,SLD,PSL(PRL)(2011-10-20 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mozna placic zlodziejom,bandytom,zaprzancom PO,SLD,PSL,RuchaczomPalikota,czyli agenturze PRL na obcych uslugach.To ci zwyrodnialcy opanowali media i wtlaczaja naiwnym propagande.Ich hasla nadal aktualne,w tym najwazniejsze:"Glosujcie na nas - BARANY !

    Odpowiedz
  • ewer(2011-10-19 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    KE uznała abonament RTV za niezgodny z prawem UE.
    Czy państwo polskie popełnia przestępstwo?

    Odpowiedz
  • combo(2011-10-19 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Od 2007r.nie płace abonamentu bo D.T. obiecał zniesienie haraczu czyli abonamentu telewizyjnego , przyszło wezwanie na ponad 800zł plus odsetki ,co dalej?
    Tylko Strasburg pozostał?

    Odpowiedz
  • Ślepiec(2011-10-19 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezesie Dworak- Zakoduj Pan sobie ten sygnał telewizyjny i wówczas ktoś, kto zechce oglądać wypociny Pana firmy wykupi sobie prawa do korzystania z tej "dobroczynności"-natomiast niech Pan nie zmusza obywateli tego wolnego demokratycznego kraju do płacenioa haraczu m.in. na wygórowane pensje Pana i Pańskich podwaładnych.

    Odpowiedz
  • bmx(2011-10-22 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest telewizja publiczna, ale POlityczna !!!

    Odpowiedz
  • Ola(2011-10-19 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Po ostatnim wywiadzie redaktora Lisa z prezesem Kaczyńskim podjęłam decyzję o wyrejestrowaniu odbiornika. To, co wyprawiał Lis trudno nazwać dziennikarstwem, zwykła służalczość.

    Odpowiedz