PO obiecuje likwidację formularzy podatkowych PIT

12.09.2011, 12:21; Aktualizacja: 12.09.2011, 17:12

Elektroniczne konta podatkowe, dzięki którym urząd skarbowy będzie rozliczał podatek PIT, a podatnik będzie mógł skorygować wyliczenia urzędu - obiecuje w swoim programie wyborczy Platforma Obywatelska. W poniedziałek politycy PO przedstawiali szczegóły tej propozycji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • ana(2011-09-12 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Co oni jeszcze obiecaja? 4 lata zadłużania,cen,okradania emerytów,afer,grabienia majątku narodowego.NI KSZTY HONORU.

    Odpowiedz
  • Ela(2011-09-12 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    A ja przebiję PO i powiem : Jak mnie wybierzecie to zlikwiduję podatki. Wierzycie?

    Odpowiedz
  • xy(2011-09-12 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ale bzdura

    Odpowiedz
  • kk(2011-09-12 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Świetnie,(poza Kubą i Koreą Płn.) będziemy krajem bez zeznań podatkowych. Oj, wymyślili politycy z PO...

    Odpowiedz
  • baca(2011-09-12 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    starter zauwazył że -to za mało, jeszcze coś nabiecujcie ! dzieciaki to kupią ! może automaty z prezerwatywami w szkołach ? może chwyci ?

    Odpowiedz
  • uve(2011-09-12 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    PO niech zrealizuje to co już obiecało i miało w swiom programie wyborczym na ostatnie 4 lata - zero realizacji.

    Odpowiedz
  • MPB(2011-09-12 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ale same podatki za to wzrosną.

    Odpowiedz
  • Pełen nadziei młody urzędas skarbowy.(2011-09-12 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przesadzacie z tymi negatami. To dobry pomysł i działa w Europie. Oczywiście tutaj jest Polska, więc z dobrego pomysłu nasi genialni eksperci zrobią bubel, co nie zmienia fakty, że pomysł jest ok. Jak 3 mln mieszkaniań od Dżareksa, czy km (pardon) świetlne autostrad Donka.

    Odpowiedz
  • Kazik(2011-09-12 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna ściema wyborcza. Znowu ta platforma się kompromituje. Sądzi pewnie , że ludzie są głupi i dadzą się znowu nabrać na ich puste obietnice, które brzmią jak groźby. Zamiast PIT-u chcą założyć kolejny kaganiec na obywateli w postaci kont podatkowych.

    Odpowiedz
  • mały robak(2011-09-12 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Panie podsekretarzu Grabowski informuję, iż w urzędach jest mnóstwo niewyjaśnionych złożonych zeznań. Nie wspominając już o informacjach PIT-11. A Pan Szejnfeld już wystarczająco jest przeklinany jako bajkopisarz co wprowadził niby "jedno okienko" w formie trzech:) i dopiero teraz praktycznie naprawiono jego błędy.

    Odpowiedz
  • republikanin(2011-09-12 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysły dotyczące likwidacji obowiązku składania deklaracji podatkowej to kolejne gruszki na wierzbie obiecywane już nie po raz raz pierwszy przez PO! Pomysł praktycznie niemożliwy do realizacji w perspektywie następnej kadencji a mający na celu tylko i wyłącznie "przykrycie" deklaracji podatkowej zaprezentowanej przez PiS.

    Całe środowisko ludzi zajmujących się podatkami na co dzień jest tego świadome. Świadomi są tego także Ci eksperci, którzy wspierają PO tyle, że mówią o tym nieoficjalnie.

    Pomysł ten jest niemożliwy do realizacji w następnej kadencji, wymagałby rewolucji w naszym systemie podatkowym, na którą w przeciągu 4 najbliższych lat nas nie stać m.in. ze względu na kryzys finansów publicznych, jak i do której organizacyjnie nie jesteśmy przygotowani.

    Poza tym nie po to kolejny już rząd inwestuje w system E-DEKLARACJI, którym nota bene tak chwalił się całkiem niedawno Pan Rostowski, żeby go teraz porzucić. Niezorientowanym przypominam, że początki systemu E-DEKLARACJA to 2006 rok. Do dziś nie działa tak jakby wynikało z założeń a system ten jest o wiele prostszy niż obiecywany obecnie przez PO.

    Więc zastanów się drogi Wyborco nad urną czy znów pozwolisz zrobić z siebie wała tak jak 4 lata temu.

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • H(2011-09-13 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dwadziescia lat temu nie było deklaracji PIT i panstwo bylo.
    Był tylko podatek wyrownawczy ktory dotyczyl niewielu.
    Nie bylo ulg na dzieci nie wspomne o internecie...
    Pobor podatku chyba tyle nie kosztowal i nie bylo sterty papierów z których nic nie wynika, chyba że "podstawa papierowa ale mocna..."

    Odpowiedz