Surowsze kary dla urzędników za naruszenie dyscypliny finansowej

autor: Łukasz Zalewski24.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 27.08.2011, 11:11

Urzędnicy częściej odpowiedzą za naruszenie dyscypliny finansowej. Nie zostaną ukarani, jeśli skutek dla budżetu będzie znikomy. Kary za błędy dotkną kierowników, pracowników i osoby spoza urzędów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Paweł30(2011-08-24 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do pana GrzegorzZ:
    Ile panu płaci PO za wypisywanie tych bzdur?
    Pod każdym artykułem widze pana komentarz wychwalający ekipę Tuska.

    Odpowiedz
  • matma(2011-08-24 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    W ustawie o finansach publicznych trzeba zlikwidować przepisy dotyczące głównych księgowych, ponieważ w warunkach obecnych zatrudnianie takich osób straciło sens.
    Różni interpretatorzy rózne rzeczy na ten temat wypisują i mija się to z prawem.
    Zostawić tylko zapisy w kodeksie pracy i tak jak będzie chciał pracodawca tak nazwie osobę i powierzy mu odpowiedzialność za rachunkowść, czy to księgowy czy dyrektor finansowy czy inny.

    Odpowiedz
  • samorządowiec(2011-08-24 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy, że "może usłyszeć zarzuty naruszenia dyscypliny, jeśli rzecznik uprawdopodobni utrudnianie konkurencji" - to już nie trzeba udowadniać??? czy ktoś się nieźle naćpał czy jest entuzjastą "Raportu mniejszości"?? tam też nie były potrzebne dowody tylko prawdopodobieństwo. A może jeszcze bardziej skrócić postępowanie i rzetelne dochodzenie i dowody zastąpić grą w kości? W średniowieczu też wystarczyło, że inkwizytorzy "uprawdopodobniali" utrudnianie konkurencji (KK oczywiście) - i stosik gwarantowany.

    Odpowiedz
  • kowalska(2011-08-24 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    do pana numer 3 wypisuje pan bzdury jak Tusk zmniejszyl dlug zabierajac ludzia z kieszeni zamykajac firmy przez nieudolne przepisy i to ma byc tak dobrze tak rzadzic to kazdy umie wstyd mi za pana wypowiedz

    Odpowiedz
  • GrzegorzZ(2011-08-24 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk i jego minister finansów zmniejszył zadłużenie Polski o 12 mld w ciągu 12 miesięcy. Proszę się douczyć podstawowych faktów, a potem wypowiadać się publiczne.

    Odpowiedz
  • anka(2011-08-24 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Tusk odpowie za niewyobrażalne zadłużenie Polski.GDZIE SĄ PIENIĄDZE?

    Odpowiedz
  • Zyga(2011-08-24 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Fachowcy na kierowniczych stanowiskach w budżetówce to ludzie z politycznego nadania (obecnie z PO) wyłonieni naturalnie w wyniku "niezależnych" konkursów. Realizują oni interesy partyjne, nieraz sprzeczne z interesem skarbu państwa. Do tej pory hamulcem była odpowiedzialność, teraz można zrzucić ją na szeregowych pracowników. Poczynania komisji przetargowych nie są niezależne, bo jej członkowie oraz przewodniczący są pracownikami podlegającymi dyrektorom, którzy mogą np. nie przedłużyć czasowej umowy albo uprzykrzyć życie w inny zgodny lub niezgodny z prawem sposób. Mamy uwierzyć, że dyrektor urzedu nie zna materiałów dotyczących przetargu? Jeśli tak, to nie powienin być dyrektorem, a nie unikać odpowiedzialności za kluczowe działania urzędu. Czyżby elementem działania menedżerów sfery publicznej nie był nadzór nad podległymi pracownikami, a tylko pobieranie wysokich dodatków funkcyjnych?

    Odpowiedz