Podatnicy, którzy w czasie kończących się wakacji oddawali honorowo krew, mogą w rocznym zeznaniu PIT za 2011 rok skorzystać z ulgi. Polega ona na pomniejszeniu dochodu o określony w przepisach ekwiwalent

Czy podatnik sam obliczy maksymalny ekwiwalent za krew

W czerwcu i sierpniu podatnik oddawał krew. Za każdym razem po 450 ml. Ile może wynieść maksymalny ekwiwalent za krew, jeśli będzie regularnie przez cały rok oddawał krew?

Czy ulga na krew jest podwójnie limitowana

Podatnik w 2011 roku zarobił 150 tys. zł. To jego dochód. Oddał honorowo krew, której wartość wynosi 300 zł. Czy w rocznym zeznaniu PIT będzie mógł odliczyć całą kwotę za tę darowiznę?

Czy można przekazać krew na daną osobę i uwzględnić ją w zeznaniu

Podatnik ma chorego syna. Oddaje regularnie krew ze wskazaniem, że chce ją przekazać na leczenie dziecka. Czy w takim przypadku podatnik może skorzystać z ulgi na krew?

Czy otrzymanie gotówki za oddaną krew pozwoli na wykorzystanie ulgi

Podatnik regularnie oddaje krew. Za każdy oddany litr krwi otrzymuje wynagrodzenie. Stacja krwiodawstwa wystawia podatnikowi potwierdzenie wypłaty środków. Czy podatnik może skorzystać z ulgi na krew?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skorzystać z ulgi po letnich akcjach oddawania krwi
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE wyżej wymienione pytania, oraz:
- Kwoty do odliczenia
- Potrzebne dokumenty
- Kto korzysta z odliczenia