Książki dla studentów bez VAT

autor: Opracowała Ewa Konderak26.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 26.07.2011, 18:56

Politechnika, sprzedając wydawnictwa z numerem ISBN, które są niezbędne w toku nauczania studentów własnej uczelni, nie zapłaci VAT od tych publikacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • fly(2011-07-26 05:18) Zgłoś naruszenie 00

    Coraz bardziej chore "prawo"- U fryzjera blondynki naturalne też będą bez VATu. Do kontoli tych przepisów zatrudnionych zostanie kilka tysięcy urzędników. A podatnik będzie wypełniał kupę nowych formularzy. Bo sprzedaż dla studentów własnej udzelni musi być indywidualne ewidencjonowana, można jeszcze wprowadzić przydzial od rektora zatwierdzany przez ministra. Jak ustawa o vat osiągnie trzy tysiące stron, będzie można wprowadzić nowy kierunek studiów vatologję.

    Odpowiedz
  • kkk(2011-07-26 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nie popisał się Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi. Skoro usługa jest nieodpłatna na rzecz studentów, a jest związana z prowadzoną dzialanością gospodarczą to niepodlega opodatkowaniu. Skoro nie podlega to nie jest usługą w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 26, skoro nie jest usługą to sprzedawany towar (książka) nie jest elementem składowym usługi, lecz jest dostawa towaru. A skoro jest dostawą towaru to podlega opodatkowaniu stawką 5%.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane