Okres wakacji to czas wzmożonych kontroli w miejscowościach turystycznych i firmach prowadzących działalność sezonową. Od tego jak zakończy się wizyta urzędników zależy sposób obrony podatnika przed zarzutami.
Czy urząd może przedłużyć kontrolę

U przedsiębiorcy trwa kontrola podatkowa. Powinna się ona skończyć tydzień temu. Niestety urzędnicy nadal analizują dokumenty firmowe. Czy urząd skarbowy może przedłużyć swoje czynności?

Czy można nie zgodzić się z protokołem

Podatnik otrzymał protokół z kontroli podatkowej. Jednak nie zgadza się z ustaleniami urzędników. Czy może przedstawić swoje zastrzeżenia?

Czy można ponaglić urząd skarbowy

W trakcie prowadzonego u podatnika postępowania zawnioskował on o powołanie świadka. Miał on potwierdzić rzetelność otrzymywanych od kontrahenta faktur. Od trzech miesięcy urząd nie wezwał tego świadka. Czy podatnik może napisać ponaglenie?

Czy postępowanie zawsze kończy decyzja

Od dwóch tygodni w firmie podatnika prowadzone było postępowanie podatkowe. Czy po jego zakończeniu powinien otrzymać decyzję z urzędu skarbowego?

Czy trzeba wnioskować o sprostowanie

Podatniczka otrzymała decyzję z urzędu skarbowego. Nie ma w niej pouczenia o prawie do odwołania. Czy może zawnioskować o sprostowanie decyzji?

Czy jest zażalenie na postanowienie

Podatnik otrzymał postanowienie z urzędu skarbowego dotyczące przesłuchania świadka. Nie wiedział o tym. Czy na takie postanowienie może złożyć zażalenie?

Czy od decyzji można się odwołać

Tydzień temu podatnik otrzymał decyzję z urzędu skarbowego. Wynika z niej, że musi uregulować 40 tys. zł podatku. Czy może odwołać się do innego urzędu?

Czy zażalenie trzeba złożyć w terminie

Podatniczka chce złożyć zażalenie na otrzymane z urzędu skarbowego postanowienie. Czy przepisy określają jakiś termin na dokonanie tej czynności?

Czy fiskus musi rozpatrzyć odwołanie

Trzy dni temu podatniczka złożyła odwołanie do izby skarbowej na decyzję urzędu. Czy urząd będzie musiał zająć się tym pismem?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Co zrobić po zakończeniu letniej kontroli fiskusa w firmie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.