Osoba, która nie zapłaciła podatku wynikającego z zeznania za 2010 rok, posiada już zaległość podatkową. Dług ten należy jak najszybciej wpłacić wraz z odsetkami należnymi organowi podatkowemu.

Czy podatek trzeba wpłacić w terminie

Podatnik w zeznaniu PIT za 2010 rok wykazał dopłatę podatku w wysokości 2,4 tys. zł. Czy na wpłatę miał odpowiedni termin?

Czy wpłatę rozlicza się proporcjonalnie

Przedsiębiorca ma zaległości podatkowe z kilku podatków, m.in. PIT i VAT. Czy dokonana przez niego wpłata zostanie zaliczona na poczet takiego długu?

Czy dług podatkowy można płacić w ratach

Podatnik ma zaległość podatkową z rozliczenia PIT za 2010 rok w wysokości 4,5 tys. zł. Czy może ją spłacić w ratach?

Czy są odsetki od spóźnionej zapłaty

Podatnik spóźnił się z zapłatą podatku. Czy termin wpłaty jest ważny?

Czy zapłata cudzego podatku powoduje dług

Podatniczka otrzymała decyzję urzędu skarbowego o konieczności zapłaty podatku za męża. Czy niezapłacony w terminie podatek stanie się zaległością podatkową?

Czy wspólnik odpowie za odsetki podatkowe

Wspólnicy spółki nie wpłacali należnych podatków. Powstała u nich zaległość podatkowa. Czy wspólnik będzie ponosił odpowiedzialność także za odsetki?

Czy w zaliczkach powstanie dług

Pracodawca podatnika nie wpłaca w terminie zaliczek na podatek dochodowy. Czy u płatnika może powstać zaległość podatkowa?

Czy urząd zawsze umorzy zaległość

Podatnik wystąpił z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowej. Urząd skarbowy nie odpowiedział na ten wniosek. Czy to oznacza, że dług został umorzony?

Czy urząd skarbowy określi odsetki

Podatnik musi wpłacić zaległość podatkową. Czy odsetki od tego określi urząd skarbowy?

Czy kłopoty finansowe wpłyną na dług

Przedsiębiorca miał kłopoty finansowe przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Wielu kontrahentów nie regulowało swoich należności. Czy może mieć to wpływ na ustalenie zaległości podatkowej przez urząd skarbowy?

Czy zwrot nadpłaty może być nienależny

Podatnik w zeznaniu PIT za 2010 rok wykazał nadpłatę podatku. Nadpłata została zaliczona na poczet zaległości podatkowej. Jednocześnie urząd się pomylił i nadpłatę zaliczoną na dług zwrócił podatnikowi. Czy powstanie tu kolejna zaległość?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uregulować zaległości podatkowe z PIT za 2010 rok.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.