Fiskus skontroluje nieujawnione źródła przychodów

28.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 20.07.2011, 11:20

Z roku na rok rośnie liczba postępowań prowadzonych przez urzędy skarbowe w zakresie nieujawnionych źródeł przychodów. Porównanie roku 2010 z 2009 potwierdza wzrost o kilka procent. W zależności od województwa prowadzonych jest od kilkunastu do kilkuset postępowań rocznie. Zdarzały się przypadki, że podatek ustalony w dochodzeniu wyniósł 1 mln zł. Takie wnioski płyną z sondy „DGP” przeprowadzonej w izbach skarbowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Yoda(2011-04-28 06:36) Zgłoś naruszenie 00

  tylko karać, karać, karać urzędnik potrafi, ale może by w końcu zaczął odpowiadać za swoje błędy

  Odpowiedz
 • keszet(2011-04-28 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  A co z prostytucją? Wg doktryny U.S. to osoba wzywana proszona jest o przedstawienie dowodów potwierdzajacych jej wyjaśnienia. Ponieważ, ze zrozumiałych względów, wzywana pani (lub pan) nie może przedstawić dowodów, tj. podać dane świadków zdarzeń lub beneficjentów usług i płacących za te usługi, które są prawnie dozwolone, ale nie objęte żadną pragmatyką urzędową, to fiskus stwierdza , że dochody pochodzą z pracy "na czarno". W pewnym sensie i słusznie, bo pracy tej przeważnie nie wykonuje się w pełnym oświetleniu, ale jest tu jednak formalna nieścisłość. Ponieważ ciągle jeszcze ten proceder w bogoojczyźnianej Polsce traktowany jest "potępiająco", delikwent nie ma szans wygrania swej sprawy przed sądem, przeważnie żeńskim (choć i sędzia-mężczyzna też się nie wychyli). Jedynym wyjściem byłoby urealnienienie sytuacji i potraktowanie jako wolny zawód może nawet z obowiązkiem kas fiskalnych. Byłaby to też częściowo fikcja, jak np. z niekorporacyjnymi taksówkarzami, ale wszak żyjemy w świecie fikcji wirtualnej...

  Odpowiedz
 • asd(2011-04-28 09:46) Zgłoś naruszenie 00

  "podejrzenia wzbudzi sytuacja, gdy wydatki nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym przed poniesieniem tych wydatków lub zgromadzeniem mienia, pochodzącym z przychodów uprzednio opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania"

  może napiszmy wprost - posiadanie CZEGOKOLWIEK w tym bandyckim kraju jest już podejrzane i bardzo niebezpieczne. :D

  Odpowiedz
 • kAle(2011-04-28 12:53) Zgłoś naruszenie 00

  Ad. 1 - dla ciebie i twoich tających dochody towarzyszy obecny rząd przeforsował odpowiednią ustawę. Urzędnik będzie karany - i słusznie! - tylko jak zawsze nie ten, który być powinien, ale to inna kwestia.
  Ad. 2 - pisałem przy tym bliźniaczym komentarzu - orzeczenia.nsa.gov.pl - poczytaj, potem komentuj.
  Ad. 3 - Tak, tak. W USA za podatki idzie sie do pierdla na lata, Niemcy kupili płyty z wykradzionymi danymi klientów banku HSBC i koszą oszustów podatkowych równo z trawą, w Szwecji jak niepłacisz podatków sąsiedzi przestają się do Ciebie odzywać itd. Ale rzecz jasna to nasz kraj jest bandycki. Jak wymaga to jest bandycki. Piękna logika.

  Odpowiedz
 • roberto(2011-04-28 21:10) Zgłoś naruszenie 00

  to przecież pracodawcy zmuszają wielokrotnie do takiego rodzaju wynagradzania

  Odpowiedz
 • olek(2011-04-28 22:41) Zgłoś naruszenie 00

  Sprawdzac wszystkich prywaciazy,to oni zatrudniaja na czrno,na fakturach kombinuja co 3- cia do skarbowki,ich dokladnie sprawdzic,czy przy tak niskich dochodach mozna miec dom,samochody ,pokazne konta,3 razy w roku wczasy,.sprawdzac jakie mial dochody kiedy dom budowal i kosic oszustow podatkowych rowno z trawa.

  Odpowiedz
 • ada(2011-08-01 15:04) Zgłoś naruszenie 00

  A co z podatkami od księży, organistów i kościelnych? tutaj jest rzeka kasy bez podatku. Ostatnia posługa - pogrzeb 1250zł.

  Odpowiedz
 • dom(2011-08-28 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  i ludzie pytanie po co nam socjalizm po co nam tak wielkie podatki ktory kazdy probuje tylko omijac czas z tym skonczyc. niewiem co z tymi ludzmi prostytucja do legalizacji narkotyki skonczmy z ta paranoja. wtym kraju wszystko jest zakazane kto chce zyc wkraja w ktorym wszyscy uwazaja cie za zlodzieja a tak naprawde zlodzieje chodza na wolnosci i zyja z pieniedzy rabowanych w podatkach prywatnemu sektorowi

  Odpowiedz
 • tom(2011-08-28 21:54) Zgłoś naruszenie 00

  do 5 a pracodawcow zmusza socjalizm chyba czas wreszcie wyciagnoc wnioski i postawic na wolnosc

  Odpowiedz
 • gość(2013-05-17 22:15) Zgłoś naruszenie 00

  Moja koleżanka ma uprawnienia budowlane i bierze roboty jako kierownik budowy przeważnie na wsiach i tłucze pieniądze omija US i ZUS bo chłop na wsi nie gramotny że trzeba umowę spisać za wpis do dziennika budowy bierze 500pln a odbiór całego budynku 3500pln i czy to uczciwe. W tym wypadku poinformować US i ZUS.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane