Podatnik, który w rocznym zeznaniu PIT wykaże nadpłatę podatku, na zwrot poczeka maksymalnie 3 miesiące od momentu złożenia deklaracji. Podatek do zapłaty trzeba uiścić najpóźniej 2 maja 2011 r.

Czy nadpłatę otrzyma osoba trzecia

Podatnik w rozliczeniu PIT za 2010 rok wykazał nadpłatę PIT w wysokości 1 tys. zł. Obecnie przebywa za granicą. Czy o zwrot podatku może wystąpić pełnoletnia córka podatnika?

Czy płatnik skoryguje PIT podatnika

Płatnik pobrał z wynagrodzenia podatników nienależne zaliczki na podatek dochodowy. Podatnicy rozliczyli się z fiskusem. Czy płatnik może skorygować rozliczenie podatnika?

Czy jest termin powstania nadpłaty

Podatniczka na początku kwietnia złożyła zeznanie za 2010 rok, w którym wykazała 185 zł nadpłaty. Czy wtedy powstała nadpłata?

Czy dług pozbawi zwrotu podatku

W PIT za 2010 rok podatnik wykazał 230 zł nadpłaty podatku. Jednocześnie z ubiegłego roku podatnik posiada zaległość podatkową w wysokości 215 zł. Czy posiadanie długu pozbawi podatnika możliwości otrzymania zwrotu nadpłaty?

Czy nadpłata może powstać w zaliczkach

Pracodawca podatnika przez cały 2010 rok pobierał za wysokie zaliczki na PIT od jego wynagrodzenia. Czy w związku z tym powstała nadpłata podatku w zaliczkach?

Czy obowiązuje termin zwrotu nadpłaty

1 kwietnia podatniczka złożyła PIT za 2010 rok, w którym wykazała 185 zł nadpłaty PIT. Czy urząd skarbowy jest związany terminem na zwrot tej kwoty?

Czy można wybrać sposób zwrotu

W rozliczeniu za ubiegły rok podatnik wykazał nadpłatę podatku. Czy może wybrać sposób jej zwrotu?

Czy wraz ze złożeniem PIT zapłacić podatek

Podatnik musi dopłacić 2,6 tys. zł PIT za 2010 rok. Zeznanie złożył w styczniu. Podatku jeszcze nie zapłacił. Czy złożenie deklaracji jest równoznaczne z obowiązkiem zapłaty podatku?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć nadpłatę lub dopłatę podatku dochodowego.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.