Przedsiębiorcy opodatkowani 19-proc. stawką liniową podatku dochodowego od osób fizycznych składają roczne zeznanie na formularzu PIT-36L bez prawa do ulg i możliwości rozliczenia z małżonkiem.

Czy PIT-36L można złożyć przez internet

Przedsiębiorca opodatkowany liniowym PIT zawsze rozliczał się, składając papierowe formularze zeznania. Czy PIT-36L można złożyć przez internet?

Czy do rozliczenia jest odrębny formularz

Podatnik w czerwcu 2010 r. zarejestrował działalność gospodarczą. Wybrał opłacanie podatku na zasadzie liniowej. W ubiegłym roku uzyskiwał także dochody z pracy na etacie. Czy do rozliczenia dochodów z firmy konieczny jest odrębny formularz?

Czy przedsiębiorca odliczy całą stratę

Działalność podatnika w 2009 roku przyniosła stratę. Czy w rozliczeniu za ubiegły rok dochód można pomniejszyć o całą kwotę straty?

Czy trzeba wykazać kredyt podatkowy

Podatnik korzystał w 2009 roku z kredytu podatkowego. Opodatkowany jest stawką liniową. Czy w zeznaniu za 2010 rok musi doliczać dochód?

Czy w PIT-36L można przekazać 1 proc.

Podatnik po raz pierwszy będzie rozliczał się na PIT-36L. Dotychczas rozliczał się na ogólnych zasadach i zawsze przekazywał 1 proc. podatku na wsparcie fundacji. Czy w zeznaniu dla przedsiębiorców opodatkowanych liniowo można przekazać 1 proc.?

Czy opodatkowany liniowo skorzysta z ulg

Podatniczka od 3 lat prowadzi firmę opodatkowaną liniowym PIT. W ubiegłym roku w marcu urodziła córkę. Czy składając PIT-36L, ma prawo do odliczenia ulgi prorodzinnej?

Czy wykazuje się dochody zagraniczne

Podatnik rozlicza się według liniowego PIT. Oprócz dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce uzyskał dochód za granicą również z prowadzonej firmy (opodatkowanej liniowym PIT). Do rozliczenia ma zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia. Czy wykazać ten dochód w PIT-36L?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć firmę na liniowym PIT.W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.