Podatnicy składający zeznania roczne przez internet powinni prawidłowo wpisać swoje dane identyfikacyjne oraz stosować zasady obowiązujące jedynie w przypadku wypełnienia formularzy interaktywnych.

Czy podatnik musi zainstalować wtyczkę

Podatnik ma zainstalowany na komputerze program Adobe Reader, jednak nie może otworzyć formularza interaktywnego. Czy problemem jest brak zainstalowanej wtyczki (plug-in)?

Czy do wysłania PIT jest konieczny e-podpis

Pracownik chce się rozliczyć z fiskusem przez internet. Czy konieczny jest e-podpis do złożenia e-PIT za 2010 r.?

Czy usunąć błąd danych identyfikacyjnych

Podatnik wypełnił zeznanie roczne za pomocą aplikacji desktopowej, pobranej ze strony Ministerstwa Finansów. Nie może jednak wysłać e-PIT, ponieważ otrzymuje komunikat: weryfikacja danych identyfikacyjnych negatywna. Czy do tych danych trzeba stosować specyficzne zasady?

Czy zaokrąglać liczby w e-zeznaniu

Podatnik otrzymał komunikat o błędzie w danych identyfikacyjnych. Nie jest pewny, czy prawidłowo wpisał liczby. Czy zaokrąglać kwoty przychodu do pełnych złotych?

Czy miasto należy wybrać z listy

Podatnik z Warszawy wypełnia e-zeznanie roczne. Czy wpisać miasto z listy powiatów w e-PIT?

Czy wpisać przychód z 2009 roku

Podatnik wypełnił zeznanie roczne e-PIT. Czy w danych autoryzujących należy wpisać kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za 2009 r.?

Czy konieczne jest złożenie druku NIP-3

Podatnik zmieniał miejsce zamieszkania i zameldowania w 2010 r. Wypełniając e-PIT za 2010 r., otrzymuje komunikat o błędnej weryfikacji danych identyfikacyjnych. Czy wynika to z braku aktualizacji danych na NIP-3?

Czy wpisać tylko przychód podatnika

Małżeństwo rozlicza się wspólnie. Czy w kwocie przychodu z zeznania za 2009 r. trzeba wpisać dane tego podatnika, który składa zeznanie w imieniu obojga małżonków?

Czy można ponownie przesłać e-PIT

Osoba stara się przesłać zeznanie. Próbowała kilka razy, ale otrzymuje komunikat informujący o tym, że zeznanie z takim NIP jest złożone. Czy w takiej sytuacji wysłać e-PIT jeszcze raz?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uniknąć błędów w e-PIT.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.