Od lekarza z kwitkiem czy z paragonem: od 1 maja kasy fiskalne pojawią się w gabinetach i przychodniach

autor: Aleksandra Kurowska31.01.2011, 03:00

Teoretycznie już od 1 maja tego roku kasy fiskalne mają się pojawić w gabinetach lekarskich i przychodniach. Jednak wiele wskazuje na to, że większość medyków prowadzących prywatne praktyki faktycznie nie będzie ewidencjonować swoich dochodów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • obserwator(2011-03-16 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    Mój kolega doktor mówi, że po wprowadzeniu kas fiskalnych wzrosną ceny o 20%. Zapłaci jak zwykle pacjent, a nie rząd. Rząd się sam wyżywi, tak powiedział Jerzy Urban w czasie stanu wojennego
    Lekarze też się sami wyżywią. A za pomysł rządu zapłaci pacjent :))).

    Odpowiedz
  • marko(2011-02-03 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    ale o co tyle biadolenia przecież koszt prostek kasy to około 900 zł netto a do tego jeszcze urząd skarbowy zwraca 700 zł to niech lekarze i prawnicy nie pieprzą, że ich na to nie stać

    Odpowiedz
  • no i co?(2011-01-31 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Obowiązek kas fiskalnych dla...lekarzy..oraz dla...prawników ..miał być wprowadzony od...1 STYCZNIA 2011 ROKU...i co ? Wprowadzić opłaty za usługi zdrowotne...wszystkie...wraz z obowiązkiem odliczania w PIT-ach...w sensownych relacjach.

    Odpowiedz
  • jaś(2011-01-31 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Styczeń wizyta u znanego lekarza. Odczytanie płyty z badnia rezonansem trwa 10 minut. Koszt wizyty to 150 zł,na liście bylo około 20 nazwisk.
    I jak tu przekroczyć obowiązujący próg dochdów.

    Odpowiedz
  • jego japończyk jest bankiem(2011-01-31 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    celemwprowadzenia kas jest ...spytaj się chińczyka czy ma konto w banku ??? i wie co to jest faktura !!!

    Odpowiedz
  • mark(2011-01-31 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    proponuje by kazdy co prowadzi jaks dzialalnos powinnien miec kase bez wzgledu na dochody-bo teraz kazdy unika tego zanizajac je-minister powinnien dazyc do szczelnosci w tym zakresie-dlatego i na bazarach powinny byc kasy fiskalne,fryzjer,dentysta ,lekarz itp.i bedzie w tedy porzadek a nie robi sie ustawe i odrazu podaje progi ma zaklad lub swiadczy uslugi to odrazu powinnien miec kase

    Odpowiedz
  • Danka(2011-01-31 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co wiem,lekarze mieli posiadać kasy fiskalne od 1 stycznia tego roku.Dlaczego inni mali przędsiębioecy muszą mieć?Widać ,że lekarze są specjalną grupą społeczeństwa.Ja w ostatnich miesiącach wydałam na prywatne wizyty 500 zł.Darmowa służba zdrowia jest fikcją,napychamy kieszenie lekarzom.Czy kiedyś doczekamy się w tej naszej Polsce sprawiedliości i równego traktowania obywatelii?Śmiem wątpić.

    Odpowiedz
  • OLA(2011-01-31 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Glupota i naiwnosc to norma w Polsce. JAK TO MOZLIWE, ZE MINISTER FINANSOW WPROWADZA BUBEL A MOZE JEDNAK CELOWY BUBEL ???
    Odkad pamietam zawsze tak bylo, wprowadzanie przepisow z mozliwoscia ich ominiecia CO NA TO POLSCY PRAWNICY I SEDZIOWIE ???
    ILE BY OBYWATEL UNIKNAL PROBLEMOW, GDYBY SZANOWNI RZADZACY ZACZELI WPROWADZAC JASNE I CZYTELNE PRZEPISY BEZ MOZLIWOSCI ICH OMIJANIA ALBO INTERPRETOWANIA JAK TO SIE MOWI "KAZDY WUJ NA SWOJ STROJ ".

    Odpowiedz
  • aslure(2011-01-31 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wilk syty i owca cała. Państwo zadowolone bo wprowadziło kolejne przepisy. Ludzie zadowoleni, bo państwo tych przepisów nie zamierza egzekwować. Niby wszystko fajnie, ale dziwnym trafem nie możemy się przebić z Europy Wschodniej do Zachodniej.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2011-01-31 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Tworzy się prawo, od podstaw chore. To tylko może być u nas. Bo albo się wprowadza prawo obowiązujące wszystkich, albo nie. A może lepiej dać ulgi chorym, którzy będą mogli odliczyć od podatku, koszty leczenia. Wówczas sprawa się sama rozwiąże.

    Odpowiedz
  • do 1 -słusznie Pan mówisz.(2011-01-31 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    !!!

    Odpowiedz
  • Z rachunkiem(2011-01-31 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno byc: od lekarza z rachunkiem do ubezpieczalni.

    Odpowiedz