Nie trzeba płacić podatku od kieszonkowego otrzymanego od dziadków

autor: Ewa Matyszewska15.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.09.2010, 09:49

Wypłata kieszonkowego dla wnuków od dziadków jest zwolniona do 9637 zł w ciągu pięciu lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • opa(2010-09-15 06:47) Zgłoś naruszenie 21

    A gdyby tak wprowadzić podatek od wysranych kup. Im większe ***** - tym większy podatek ! No i powołać odpowiednią instytucję do kontroli wysranych gówien.

    Odpowiedz
  • W tych polskich przepisach to ktoś chyba zachorowa(2010-09-15 07:35) Zgłoś naruszenie 42

    na głowę.
    Podatek od datków dziadka??? Większego idiotyzmu nie wymyślono???

    Odpowiedz
  • Sproket(2010-09-15 09:02) Zgłoś naruszenie 22

    Proponuję opodatkować podatki podatkiem od podatku. Niech żyje Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska. Niech żyje!

    Odpowiedz
  • wnuczek(2010-09-15 10:39) Zgłoś naruszenie 03

    Dziadku, a jak zrobię kupę i siusiu to też będziesz musiał zapłacić podatek?

    Odpowiedz
  • Ulka(2010-09-15 10:39) Zgłoś naruszenie 131

    Denerwuje mnie to, że ktoś chce rządzić moimi pieniędzmi! To moja sprawa ile komu daje! Nie dość, że całe życie złodzieje kradli z moich pieniędzy na podatki, zusy i inne to jeszcze z tych co mi zostają chcą kraść. To moja sprawa czy dam wnukowi 100 czy 300 złotych to są moje pieniądze!
    Lepiej opodatkujcie kościoły!

    Odpowiedz
  • kretyn(2010-09-15 10:41) Zgłoś naruszenie 01

    Ale debilizm...popieram pomysł opa . Panie Modzelewski do roboty.

    Odpowiedz
  • ela(2010-09-15 11:34) Zgłoś naruszenie 30

    Od bardzo dawna przy jakiś innych kretyńskich pomysłach podatkowych, pisałam na tym forum, że jeszcze tylko sikania nie opodatkowali. Wszystko do tego zmierza i jak się nie opamiętamy to opodatkują nam nawet sikanie i robienie kupy. Dla pieniędzy ludzie ***** spod siebie zjedzą. Zarówno w wymiarze jednostki jak i w wymiarze Państwa. Tylko Państwu łatwiej, bo wszystko może narzucić.

    Odpowiedz
  • naiwna(2010-09-15 12:17) Zgłoś naruszenie 10

    Fiskusie miej odwagę rozliczyć wszystkich,Kościoły,bezrobotnych ubezpieczonych na koszt budżetu, niepracujących moich sąsiadów i Twoich,którzy żyją jak pąki w maśle.Ty Fiskusie widzisz tylko czubek nosa.Mam szyld, mam kłopot,zdejmę szyld,mam dochód.

    Odpowiedz
  • SEX PODATEK(2010-09-15 12:25) Zgłoś naruszenie 20

    PROPONUJĘ WPROWADZIC PODATEK OD SEXU

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M.J.(2010-09-15 13:45) Zgłoś naruszenie 21

    Do 1 4 : Mylicie się! Odchody są opodatkowane! wszak płacimy opłatę od ścieków, a ta jest obciążona podatkiem VAT- 22%. PECUNIA NON OLET. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • KOORDYNATOR oiugz(2010-09-15 13:45) Zgłoś naruszenie 31

    CHORE !!! podatek od juz opodatkowanych pieniedzy !!!
    TYLKO POLAK POTRAFI !!!

    Odpowiedz
  • SPROSTOWANIE(2010-09-15 17:37) Zgłoś naruszenie 11

    UWAGA Nieprawda jest ze kwoty powyzej 160 zl miesiecznie darowizn od dziadkow sa opodatkowane. Z chwila przekroczenia kwoty 9tys (i costam)/5 lat trzeba jedynie to zglosic do US.

    Odpowiedz
  • PS(2010-09-15 18:42) Zgłoś naruszenie 41

    Ludzie co wy wypisujecie przecież płacimy za sikanie,za wysranie,itp jak tu piszecie.A to że musimy płacić za ścieki,to jest ten podatek.

    Odpowiedz
  • dobre(2015-11-03 18:28) Zgłoś naruszenie 02

    Jaka patologia, podludzie mają większy problem z podziałem zasobów, niż stado małp na gałęzi.

    Odpowiedz