Od 1 września nastąpią zmiany w ustawie o PIT dotyczące rozliczenia za 2010 rok 1 proc. podatku, który otrzymują organizacje pożytku publicznego.

Czy organizacje muszą pilnować terminów

Czy organizacje pożytku publicznego, które chcą otrzymać wpłaty z 1 proc. podatku, mają nowe obowiązki informacyjne?

Czy zmieni się termin złożenia korekty PIT

Podatnik w rozliczeniu za 2009 rok przekazał 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego w korekcie deklaracji. Poprawione zeznanie musiał jednak złożyć do 30 czerwca roku podatkowego, w którym składał deklarację. Czy ten termin się zmieni?

Czy ważna będzie zapłata podatku dochodowego

Podatnik w rozliczeniu za 2009 rok nie mógł przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego, bo nie wpłacił należnego podatku do 30 kwietnia 2010 r. Czy ta sama zasada będzie obowiązywać w rozliczeniu za 2010 rok?

Czy podatnik wskaże jedną organizację

W rozliczeniu za 2010 rok podatniczka chce po raz pierwszy przekazać 1 proc. swojego podatku. Czy będzie mogła wesprzeć tylko jedną organizację pożytku publicznego?

Czy będzie nowy termin przekazania danych

Naczelnik urzędu skarbowego przekazuje organizacjom pożytku publicznego dane podatników, którzy przekazali im 1 proc. podatku, jeśli podatnicy w rocznym PIT wyrażą na to zgodę. Czy będzie nowy termin na dopełnienie tego obowiązku?

Czy zmienią się terminy przekazania 1 proc.

Naczelnik urzędu skarbowego przekazuje organizacjom pożytku publicznego wpłaty z 1 proc. podatku w określonych terminach. Czy zmienią się one w porównaniu z rozliczeniami za obecny rok?

Czy fiskus może nie przekazać 1 proc.

Czy naczelnik urzędu skarbowego będzie miał prawo odmówić przekazania kwot wynikających z 1 proc. podatku dla organizacji?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Co zmieni się przy przekazaniu potrzebującym 1 proc. PIT.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.