Kto w 2011 roku będzie musiał kupić kasę fiskalną

07.08.2010, 03:00

Od początku 2011 roku zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych. Na jego podstawie od maja przyszłego roku ok. 150 tys. podatników będzie musiało kupić i stosować kasy fiskalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • podatnik(2011-07-21 00:35) Zgłoś naruszenie 00

    do 6 a co pan zrobisz jak w toalecie miejskiej kasa się zepsuje siku w bramie nie wypada nie wiem gdzie tak jest że w nocy lekarz przyjeżdża do chorego, w nocy na ogół albo samemu trzeba jechać do punktu konsultacyjnego i poczekać aż pan doktor się obudzi albo w nagłych przypadkach wzywam karetkę, na wizytę domową to się można umówić w godzinach pracy gabinetu a problem z kasą zostawioną w gabinecie można łatwo rozwiązać można mieć dwie kasy jedną w gabinecie drugą w torbie są dostepne na rynku kasy wielkości tradycyjnej słuchawki telefonicznej więc w waszym A8 powinna się jeszcze zmieścić po odliczeniach kosztuje ok 200zł = dwie wizyty albo nie brać za taką wizyte jak się kasy nie ma przy sobie i skończcie jiuż biadolić jak to wam życie utrudnia niewykształcona babcia klozetowa daje radę to WY po studiach też nie powinniście mieć problemu chociaż jedyne z czym nie macie problemu to nie macie problemu z braniem KASY przyjść punktualnie do pracy problem myć ręce zgodnie z procedurami problem wypełniać na czas dokumenty problem najlepiej gdyby pielęgniarki za 1600 całą robotę odwaliły za was a WY panowie doktorzy tylko kasę będziecie liczyć przepraszam LEKARZY z powołania bo są i tacy ale obracam się trochę w tym środowisku i zdążyłem zauważyć że kto nie skończył medycyny ten w oczach doktorków jest nikim sorry ale czasy ciemnego chłopa pańszczyźnianego już dawno przeminęły pamiętam jak w jednym ze szpitali zamontowano czytniki lini papilarnych służących do ewidenckonowania czasu pracy jaka to była obraza majestatu a jakich argumentów uzywali żeby ten system zlikwidować ale system został skończyło się za to wychodzenie na prywatne wizyty w czasie pracy

    Odpowiedz
  • Robinson(2011-04-30 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych. Powinna być tam, gdzie będzie pobierana gotówka lub inna płatność. Czyli nie musi być wszędzie. W przypadku brak pobierania opłaty nie wystawiamy żadnego paragonu bo kasa nie wystawi kwoty 0zł! Jeśli w terenie planujemy pobieranie opłat trzeba zakupić mobilną wersję. Jest ich pełen wybór, zakup prawie w całości zwraca fiskus, więc bunt jest z powodu problemu, bo niby wszyscy są uczciwi ale w praktyce niech każdy widzi ile będzie kosztować usługa. Z tego co już wiem...wzrośnie bo niby dlaczego ma ktoś płacić za kogoś podatek skoro całość szła do kasy a płacił mały ryczałcik. Idziemy do sklepu to mamy paragony i jakoś wszyscy żyją a wierzcie mi, tam ludzie za pracę która jest nie rzadko trudniejsza pracownicy dostają znacznie mniej.
    Może jestem złośliwy. Moim zdaniem, niższe podatki i zero szarej strefy. Zmuszenie ludzi dopłacenia coraz wyższych podatków i jednocześnie na siłę usunięcie szarej strefy spowoduje bunt ludzi! Niestety NA PEWNO w niedługim czasie wyjdą na ulicę bo muszą coś jeść. Co do VAT'u. Obowiązuje 0, 8 i 23%...przynajmniej w tym roku. Rząd planuje na pewno skok z 23 na 25% i przeskok niektórych towarów i usług z grupy podatkowej 8 na 23..czyli na 25%. Wymóg unii.

    Odpowiedz
  • podatnik gliwice(2011-04-30 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem , że jak ciele urodzi się martwe nie pobiera Pan opłaty za usługę tak?
    wtedy nie nabija Pan nic na kasę ...to chyba proste... Za długo robiliście pacjentów i Państwo w konia... nareszcie nadszedł kres...witamy wśród uczciwych podatników.. koniec z szara strefą ...:)

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2010-08-24 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    @Lekarz kasy fiskalne nie służą wyłącznie określeniu jaka jest wysokość VAT, czyli podatku należnego, one po prostu rejestrują twój obrót, zwolniony czy opodatkowany obojętnie, w przypadku lekarza obrót na potrzeby podatku dochodowego.
    Natomiast w każdy artykule jakoś autor pomija jedną kwestię, lekarze prawnicy zakładają kasę od pierwszej złotówki, czy na zasadach ogolnych jak wszyscy 2 pełne miesiące po przekroczeniu 40 tys. zł

    Odpowiedz
  • weterynzrz(2010-08-16 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    CZY JADAC DO CIELĄCEJ SIĘ KROWY W NOCY BĘDĘ ZABIERAŁ KASĘ FISKALNĄ A CO MAM ZROBIC GDY CIELE URODZI SIĘ MARTWE> PRZYCHODZI DZIEWCZYNKA Z PIESKIEM ZNAJDĄ DO TEJ PORY NIE BRAŁO SIĘ PIENIĘDZY ZA USŁUGĘ TAKIGO PSA CZY KOTA. A CO Z OBCINANIE PAZURKÓW ROBIŁEM TO ZA DARMO TERAZ NIE MOGĘ BO KASA FISKALNA STOI??? ODPOWIEDZCIE NA TE PYTANIA CI OD TEJ USTAWY CZEKAM.

    Odpowiedz
  • Myślący inaczej(2010-08-16 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6.
    Także murarze, tynkarze, hydraulicy, stolarze, inżynierowie, a więc ci, którzy pracują w terenie.Dodatkowo w warunkach: nurkowie kesonowi i tradycyjni, roboty alpinistyczne, wysadzacze w powietrze, rozwalacze budynków, usługi chemii w polu, usługi lotnicze.
    A ponoć, tak twierdzą o sobie lekarze, są wykształceni i ciągle się uczą. Czy aby na pewno?

    Odpowiedz
  • lekarz z 25 letnim stażem zawodowym(2010-08-14 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Co zrobi pomyslodawca, kiedy wezwie do domu w nocy lekarza na wizytę do chorego dziecka, matki, a ten odpowie, że na drugim końcu miasta ma gabinet i tam ma kasę fiskalną więc przyjedzie za 2 godziny, albo co zrobi lekarz medycyny terminalnej, onkolog jadący do umierającego z kasą fiskalną albo psychiatra jadący do osoby chorej na schizofrenię lub desperata z tenedencją samobójczą, pomysłodawcy...Mój Boże, co jeszcze wymyślą...

    Odpowiedz
  • Maciek(2010-08-09 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 3. To zupełnie nie tak. Kasa służy do ewidencjonowania obrotu. Zwolnienie z podatku nie zwalnia z kasy, można nawet świadczyć usługi opodatkowane np. naprawa butów i mieć obowiązek posiadania kasy po przekroczeniu 40 tys zł obrotu a nie mieć obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny i korzystać ze zwolnienia z VAT do 100 tys zł obrotu.

    Na marginesie. Ilu lekarzy przekracza (wykazuje) obroty z gabinetu powyżej 40 tys rocznie na rzecz osób fizycznych?.

    Odpowiedz
  • zgryzliwy(2010-08-08 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    ...doktorku, moze fiskus zaskopoi sie Twoim podatkiem dochodowym co kasa wykaze ;)

    Odpowiedz
  • lekarz(2010-08-08 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy fiskalne są przeznaczone do naliczania podatku VAT, może to być O%, 7%. 22%, nie podlegają temu przychody zwolnione z VAT. Co na to autorka artykułu?
    Usługi medyczne zwlnione są z VAT. Proszę o rzetelne i całościowe potraktowanie zagadnienia

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-08 02:21) Zgłoś naruszenie 00

    tytul artykułu

    Odpowiedz
  • Nie znalazłem urzędników Pana Boga?(2010-08-07 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    - czy ktoś o nich zapomniał?
    - czy wywalczyli LEGALNĄ KRADZIEŻ??
    - CZY POLSKIE PRAWO ICH SIĘ NIE IMA??
    - czy te zarazy myślą, że to już niebo??
    - czy urzędasy g...o warci?? - może dostali kropidłem po pustych łbach??
    COŚ MIĘ TU NA CUD ZAKRAWYWUJE ?? - NARAZIE WYSTĄPIŁO URZĘDNICZE ZAĆMIENIE.
    Pana Rostowskiego i zespół PODDAĆ EGZORCYZMOM - jeżeli nie pomoże, stosować DWUKROTNĄ LEWATYWĘ!!

    Odpowiedz