VAT w górę. Co zdrożeje?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki, Jarosław Olechowski03.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 03.08.2010, 19:50

Wzrost podstawowej stawki podatku VAT odczują konsumenci, bo wzrosną ceny w sklepach, i kredytobiorcy. Ekonomiści uważają, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • Zbynio(2011-02-25 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zdrożeje wszystko, nic nie stanieje. Dawniej było lepiej pod tym wzgledem: kiedy tow. Wiesław ogłaszał podwyżki to były też obniżki, np. na lokomotywy. Niewielka to była pociecha, ale zawsze coś. Można było np. domniemywać, że tańszymi lokomotywami będziemy taniej jeździć. Teraz nawet lokomotywy nie stanieją. Do znanej tezy prof. Rybińskiego o zadłużaniu Polski-gorzej niż za Gierka, dorzucę tezę o podwyzkach-gorzej niż za Gomułki ( brak obniżki cen lokomotyw ).

    Odpowiedz
  • Anetka(2011-01-05 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    odpowiedz jest prosta trzeba jak najszybciej spiepszać z tego kraju

    Odpowiedz
  • Do Misia z postu 8(2011-01-01 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    A Radni dostali Podwyżki i będą miel za kadencje PO 150000 zł a Ty Misiu pracuj.

    Odpowiedz
  • ted(2010-12-23 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ewa,mozesz pokazac paluszkiem gdzie jest napisane na ich stronie ze z powodu wzrostu VAT o 1% usługi wzrastają o 70%. Długo szukałem i nie mogłem znaleść

    Odpowiedz
  • ewa(2010-12-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Firma POLKOMTEL w związku z podwyżką VAT, podniosła ceny za usługi internetowe (IPlus) o 70%. Oficjalny komunikat w tej sprawie ukazał sie na stronach internetowych firmy. Czy to nie złodziejstwo?

    Odpowiedz
  • ted(2010-12-23 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Greg kiepsko szukasz, od dawna jest załacznik nr 2 do ustawy w którym podane jest na co VAT spada z 7 do 5% a na pozostałe towary VAt idzie z 22 na 23 z 7na 8 z 3 na 5 i z 0 na 5 Ja znam te zmiany juz od listopada- nie były jeszcze oficjalne bo Prezydent wtedy jeszcze nie podpisał ustawy ale było widomo ze nic sie nie zmieni po podpisanu ustawy

    Odpowiedz
  • Greg(2010-12-20 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepsze jest to że dzisiaj mamy 20 grudnia 2010, a w Urzędzie Skarbowym nie mają informacji jaki jest nowy VAT i na co. Co poszło do góry a co w dół. ZGROZA, MASAKRA i SZOK!

    Odpowiedz
  • maja(2010-12-17 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    co wybraliscie,to macie!!!Chcieliscie po u wladzy-to nie narzekajcie teraz,tylko w pokorze przyjmujcie wszelkie podwyzki ,vaty,sraty i inne,powodzenia

    Odpowiedz
  • januszd(2010-12-16 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    co za debilna gazeta wzrost vatu to z 3 na 5 a nie 6 oraz 7 na 5 , oraz z 22 na 23 , rozuniem jakby ten art ukazał sie w naszym dzieniku a nie w pseudo fachowej gazec

    Odpowiedz
  • CZUWAJ(2010-12-15 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    ZRÓBMY DRUGĄ GRECJE WYJDZMY NA ULICE!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-12-15 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    A waloryzacja emerytur w 2011 roku 2,7 %. To są kpiny !!!

    Odpowiedz
  • Koral(2010-12-12 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie wszystko, co tu sie oszukiwac, stracimy na tym i to sporo, mozna sie asekurowac, np ja wrzucam oszczednosci w lokaty z noble, ale wolalbym miec wiecej w kieszeni niz wydawac na drogie produkty

    Odpowiedz
  • Barbara !(2010-12-02 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nasze Państwo padnie ! Jestem przedsiębiorcą, mam troje małych dzieci i ten VAT! Mam wybór między dwoma paszportami i z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że chcę stąd wyjechać i płacić podatki w Państwie, które szanuje swojego obywatela,przedsiębiorcę,rodzica !!!

    Odpowiedz
  • ela(2010-08-04 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    VAT w górę,a według rządu nic nie zdrożeje,ba ma być taniej.Wyborcy PO lubią być oszukiwani.

    Odpowiedz
  • kaja(2010-08-04 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    DEMOKRACJA_demos-lud,-kracja-rządy,czyli WLADZA W Rękach ludu-czy ktoś widzi tu w kraju DEMOKRACJE-bo ja nie! -Lud jest upodlony do granic mozliwosci,nie stac go na nic,nawet na godne życie!!!

    Odpowiedz
  • igła(2010-08-04 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka dni temu Tusk mówił o podwyżce VAT-u na wszystko oprócz żywności bo najbardziej by to dotknęło najuboższych. i co za wszystkie braki w budżecie nadal będą płacić ci najbiedniejsi bo VAT na żywność zostaje podniesiony o 2% a na samochody za setki tysięcy dla bogaczy tylko 1% bo skąd oni na to wezmą. Skandal !!!

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-04 06:33) Zgłoś naruszenie 00

    PAWLAK JEST GŁUPI BO SAM JEST ROLNIKIEM I BIERZE DOTACJE Z UE A KRUS TRZEBA ZREFORMOWAĆ NATYCHMIAST.

    Odpowiedz
  • kali.(2010-08-04 05:59) Zgłoś naruszenie 00

    podatki po prostu niszcza miasta i ludzi sa to dzialania pozorne napedzajace pieniadze bogatym np, burmistrz ma 15.400 zl co miesiac jest to 30 rent najbiedniejszych ludzi ktorzy nie maja na oplaty na prad wiode smieci dwa nikt nie remontuje domow bo nie ma za co. podwyzki podatkow sa naczyniami piolaczonymi odbijaja sie na wszystkich,

    Odpowiedz