Czy wydatki na poczęstunek będą kosztem podatkowym

Spółka jest podmiotem odpowiedzialnym i wytwórcą produktów farmaceutycznych. Spotkania promocyjne organizowane przez spółkę i dotyczące reklamy dystrybuowanych przez nią produktów leczniczych odbywają się w przychodniach, szpitalach, wynajętych na ten cel salach (np. w hotelu), a także w restauracjach lub innych placówkach gastronomicznych. Czy wydatki na poczęstunek oferowany podczas takich spotkań będą kosztem uzyskania przychodów spółki?

Czy gadżety z logo firmy można wliczyć w koszty

W lutym 2010 r. spółka kupiła od spółki A gadżety reklamowe, tj. 1 tys. szt. smyczy z karabińczykiem i uchwytem na komórkę w cenie 2,91 zł netto za sztukę oraz 1 tys. szt. długopisów w cenie 1,13 zł netto za sztukę. Na zakupionych długopisach dostawca zamieścił logo spółki oraz dane kontaktowe, tj. telefon i stronę WWW. Natomiast na smyczy oprócz logo i danych kontaktowych zamieszczona jest jeszcze informacja o przedmiocie działalności firmy. Czy wydatki poniesione na zakup tych gadżetów reklamowych stanowią dla spółki koszt?

Czy płacić zaliczki od reklam na stronach WWW

Spółka zamierza udostępniać podmiotom współpracującym będącym osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej strony internetowe do zamieszczania reklam. Czy na spółce jako płatniku będzie ciążyć obowiązek pobierania zaliczek na podatek dochodowy od kwot otrzymywanych od wynajmu powierzchni reklamowych?

Czy przekazanie towarów jest opodatkowane VAT

Firma dokonuje nieodpłatnych przekazań należących do niej towarów. Przekazania takie mają związek z prowadzoną działalnością handlową i produkcyjną spółki i występują podczas spotkań biznesowych, kiedy to jej przedstawiciele wręczają upominki obecnym i przyszłym kontrahentom. Czy nieodpłatne przekazanie towarów mające związek z prowadzonym przedsiębiorstwem (reklama i reprezentacja spółki) podlega VAT?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie skutki podatkowe mają akcje promocyjne.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.