Czy ryczałt wpłaca się za każdy miesiąc

Podatniczka zamierza opłacać ryczałt od przychodów z najmu swojego mieszkania. Czy podatek musi być wpłacany do urzędu skarbowego co miesiąc?

Czy przychód z najmu jest opodatkowany

Od września podatniczka zamierza wynająć swoje mieszkanie, bo wyjeżdża na rok do Nowego Jorku. Zarobi na tym ok. 1,5 tys. zł miesięcznie. Czy taki zarobek też trzeba opodatkować?

Czy podatnik wybiera sposób rozliczeń

Od lipca podatniczka będzie wynajmować pokoje gościnne. Czy może sama wybrać sposób rozliczeń z urzędem skarbowym?

Czy najem można rozliczyć kartą podatkową

W czasie wakacji podatnik chce wynajmować pokoje w swoim domu w Ustce. Chciałby rozliczać uzyskiwane przychody na zasadach karty podatkowej. Czy może wybrać ten sposób rozliczeń z fiskusem?

Czy można wybrać dwie formy opodatkowania

Podatnik wynajmuje mieszkanie i prowadzi zakład rzemieślniczy. Czy może do przychodu uzyskanego z warsztatu zastosować opodatkowanie w formie karty podatkowej, a do przychodu z najmu ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Czy trzeba co roku składać oświadczenie

Podatniczka wynajmuje mieszkanie. Wybrała opodatkowanie ryczałtem. Czy co roku będzie musiała składać oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania?

Czy można wybrać ryczałt od 2011 roku

Podatnik rozliczał się z dochodów z dzierżawy i najmu na zasadach ogólnych, tj. według skali PIT. Czy może od 2011 r. skorzystać ze zryczałtowanej formy opodatkowania?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania. To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak prawidłowo płacić podatek zryczałtowany przy najmie.