Czy każde wynagrodzenie podlega opodatkowaniu

Podatnik w czasie wakacji pomaga znajomym w prowadzeniu firmy w Gdańsku. Otrzymuje wynagrodzenie za tę pomoc. Czy takie wypłaty to przychód podlegający podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?

Czy pracę w Niemczech rozlicza się w Polsce

W czerwcu 2010 r. podatnik pracował w Niemczech przy zbiorze szparagów. W Polsce zarobił 500 zł. Czy zarobki zagraniczne rozliczy w Polsce?

Czy podatniczka oblicza ryczałt od małych zleceń

Podatnik w wakacje będzie otrzymywał drobne zlecenia na roznoszenie ulotek. Wynagrodzenie nie przekroczy 150 zł miesięcznie. Czy od takiego wynagrodzenia PIT pobierany może być w formie ryczałtu?

Czy praca wakacyjna pozwala korzystać z ulg

Studentka pracuje tylko w wakacje. Za zarobione pieniądze opłaca internet. Czy ma prawo skorzystać z ulgi na internet?

Czy zarobek do kwoty wolnej trzeba wykazać

W 2010 roku podatnik zarobił 2,8 tys. zł. Nie będzie miał już innych dochodów. Czy zarobek nieprzekraczający kwoty wolnej od podatku trzeba wykazać w zeznaniu rocznym?

Czy od umowy o dzieło koszty wyniosą 20-proc.

W wakacje student będzie pracował w nadmorskich restauracjach. Czy przy rocznym rozliczeniu podatkowym będzie miał prawo uwzględnić 20-proc. koszty uzyskania przychodów, jeśli zawierane umowy będą miały charakter umów o dzieło?

Czy trzeba sumować dochody z całego roku

Podatniczka będzie pracować w wakacje, a potem dopiero przed świętami Bożego Narodzenia. Praca polega na promocji produktów różnych firm. Czy dochody z każdej pracy będzie trzeba zsumować i wykazać w zeznaniu podatkowym?

Czy przychody w walutach przeliczać na złote

W lipcu podatnik będzie pracował w Polsce. W sierpniu wyjedzie do Wielkiej Brytanii i tam będzie zarabiał w restauracji. Czy dochody z wakacyjnej pracy w Anglii trzeba będzie przy rozliczeniu podatkowym przeliczyć na złote?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy zarobki z pracy wakacyjnej zainteresują urzędy skarbowe.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.